Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Верховний Суд України, його структура та функціїЗміст

Вступ
1. Судова система України
1.1. Конституційні засади та принципи судової влади України
1.2. Склад судової системи
2. Верховний Суд України
2.1. Функції та повноваження Верховного Суду України
2.2. Склад і порядок обрання Верховного Суду України
2.2.1. Повноваження Голови Верховного Суду України
2.2.2. Повноваження заступників Голови Верховного Суду України
2.2.3. Повноваження Голів судових колегій Верховного Суду України
2.3. Структура Верховного Суду України
2.3.1. Судова колегія в цивільних справах та її повноваження
2.3.2. Судова колегія в кримінальних справах та її повноваження
2.3.3. Військова колегія та її повноваження
2.3.4. Президія Верховного Суду України та її повноваження
2.3.5. Пленум Верховного Суду України та його повноваження
2.4. Апарат Верховного Суду України
Загальні висновки
Література

Вступ

Відлік діяльності найвищого судового органу України — Найвищого (за тогдашньою термінологією) суду УСРР почався з 11 березня 1923 року.
Дуже непростою була історія діяльності як судових органів України взагалі, так і Верховного Суду України. В умовах політичного монополізму суди як складова частина системи державних органів виконували такі фцнкції і в такій формі, які законодавчо визначались найвищими владними структурами системи влади.
Проголошення України суверенною, правовою, демократичною державою, здійснення багатьох заходів у цьому напрямі суттєво змінили статус судів і суддів.
У суспільстві все більше утверджується розуміння того, що рівень демократії визначається місцем суду у державі. Згідно з Конституцією України, держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Безперечно, забезпечити надійний захист прав і свобод людини і громадянина, як того вимагає Основний Закон України, може тільки судова система, яка діятиме виключно на засадах, визначених Конституцією, а саме: законності, рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласності судового процесу, змагальності сторін, додержання презумпції невинуватості та ін., в умовах незалежності і недоторканності суддів.
Реформувати судову систему і судочинство — це далеко не проста і швидкоплинна в часі справа, тем більше з огляду на ті проблеми, які тепер вирішуються у державі. Але орієнтири визначені в Конституції України.
Проте і в цих умовах Верховний Суд України як найвищий судовий орган у системі загальних судів на основі чинного законодавства всією своєю діяльністю сприятиме тому, щоб у суспільстві панувало право, панував закон, панувала справедливість.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Верховний Суд України, його структура та функції" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.10.2010 в 20:21. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 2923 та скачано 151 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали