Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Страхування

Сутність, принципи та роль страхуванняУривки

Не затягивай з оформлением страхового полиса, чтобы не жалеть потом. Сделай это прямо сейчас. Используй страховой калькулятор КАСКО для предварительного расчета стоимости страхового полиса. Так же очень важно - после получения страхового полиса КАСКО следует проверить его на официальном сайте союза автостраховщиков.

7. Принципи страхування.
Принцип - це фундаментальне положення, правило, яке є основою для розробки інших правил і положень.
В англійському праві існує 5 базисних принципів страхування, які знайшли своє поширення в усьому світі і на яких будується будь-який договір страхування.
• Принцип страхового інтересу.
Якщо відсутній майновий інтерес, тобто страхувальник не є власником, орендарем, користувачем майна, яке має бути застрахованим, то він і не понесе збитків при настанні страхової події. Укладений договір страхування в цьому випадку з юридичної точки зору вважається недійсним.
• Принцип максимальної сумлінності сторін.
Цей принцип є основним у взаємовідносинах між страховиком і страхувальниками, бо страхування можливе лише за умов високого довір’я між сторонами. Страхувальник володіє інформацією про всі властивості майна, про стан здоров’я тощо. Він повинен повідомити страховика про всі суттєві обставини ризику, навіть не будучи запитаним про це, для визначення адекватної плати за страховку. Якщо з’ясується, що інформація страхувальника неповна або недостовірна, договір страхування може бути припинено, а збиток не відшкодовано.
• Наявність причинно-наслідкового зв’язку між збитком та подією, що його викликала.
Причина виникнення збитку є основою договору страхування, бо залежно від переліку ймовірних страхових ризиків встановлюється та чи інша плата за страхування. Крім того, перетворення ймовірного страхового ризику на фактичну страхову подію веде до виплати страховиком страхового відшкодування на користь страхувальника. Т.ч. характеристика події як страхової за конкретним договором безпосередньо зачіпає фінансові інтереси обох сторін страхової угоди. Буває так, що збитки страхувальника є наслідком цілого ланцюга подій і дуже важливо для страхової компанії з’ясувати, яка із цих подій є безпосередньою причиною збитків і чи належить вона до страхових подій за договором.
• Принцип відшкодування збитків у межах реально заподіяних втрат.
Страховик, сплативши страхувальникові страхове відшкодування, повинен повернути його в той фінансовий стан, в якому він знаходився до настання страхового випадку. Страхування не є засобом збагачення. Воно тільки компенсує дійсні втрати.
• Принцип суброгації.
Сутність принципу полягає в переході до страховика, який сплатив страхове відшкодування, права вимоги, яке страхувальник має щодо особи, винної у збитках. Так, якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди автомобіль страхувальника пошкоджено іншою особою і проти неї відкрито кримінальну справу, страховик має право на стягнення з винної особи суми фактично виплаченого ним потерпілому страхувальнику страхового відшкодування.

Повна інформація про роботу

лекція "Сутність, принципи та роль страхування" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 18.09.2010 в 15:55. Автором даного матеріалу є Аня. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1163 та скачано 45 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Аня...

відмінна робота, самі скачайте і користуйтеся наздоров*я - більше нічого й не скажеш