Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Страхування

Cтрахування транспортних засобівЗміст

1. Вступ
2. Страхування транспортних засобів та вантажів
3. Договори страхування
4. Практична частина
5. Список використаної літератури

Вступ

Страхування – вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів громадян та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати громадянами та юридичними особами страхових платежів.
Засоби транспорту, як і домашнє майно, страхуються добровільно. На страхування беруться автотранспортні засоби та водні маломірні судна, які підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.
До автотранспортних засобів відносять: легкові, вантажні, вантажо-пасажирські, мікроавтобуси, мотоцикли, моторолери, мотоколяски, мопеди, трактори та міні-трактори.
До водних транспортних засобів відносять різноманітні човни, яхти, катамарани і та ін.
Як показує практика найбільш розвинених країн світу, найпоширенішим видом майнового страхування є страхування автотранспортних засобів. У США, приміром, на даний вид страхування припадає близько 45% загального збору премій за майновим страхуванням. Це пояснюється, з одного боку, стрімким зростанням чисельності власників автотранспортних засобів та високим рівнем небезпеки цього виду транспорту — з іншого. Статистичні дані свідчать, що число загиблих на 1 млрд. пасажиро-кілометрів становить: для автотранспорту —16 чоловік, для повітряного — 6,5, для залізничного — 1,2 чоловік.
Водночас із транспортним засобом можуть бути застраховані (за бажанням страхувальника) водій та пасажири, додаткове устаткування до транспортного засобу, вантаж, який на ньому перевозять.

Список використаної літератури

1 Гражданское право. Том 2 под ред.. Суханова Е.А. М. 2000г.
2. Осадець С.С. «Страхування».- К., КНЕУ 2002г.
3. Таркуцяк А.О. «Страхування» Навч.посібник К,: Вид.Європейського університету,2000
4. Страхове дело/ под ред.. Л.И. Рейтмана –М. 2002р.
5. Шиминова М.Я. «Основы страхового права» М. 2003г.

Повна інформація про роботу

контрольна робота "Cтрахування транспортних засобів" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 06.02.2011 в 08:54. Автором даного матеріалу є Відвідувач (malina_m@meta.ua). З моменту опублікування роботи її переглянуто 591 та скачано 43 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Відвідувач...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...