Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Страхування

Медичне страхування та його основні видиОб’єктом медичного страхування є життя і здоров’я громадян. Метою проведення медичного страхування є забезпечення громадянам у разі виникнення страхового випадку одержання медичної допомоги за рахунок накопичених коштів і фінансування профілактичних заходів.
Суб’єктами медичного страхування є страхуваль¬ники, застраховані, страховики, лікувально-профілактичні установи.
Тобто медичне страхування  підгалузь особистого страхування, яка об’єднує всі види страхування, пов’язані з відшкодуванням витрат страхувальника у звязку із захворюванням і необхідністю лікування. Страхувальниками тут можуть бути і фізичні, і юридичні особи; страхувальник і застрахований можуть являти собою одну й ту саму або дві різні особи.
Страхові виплати при медичному страхуванні можуть здійснюватися страховиком двома способами:
- безпосередньо страхувальникові у вигляді повної страхової суми або її частки,
- у вигляді оплати медичній установі вартості лікування застрахованого.
Види медичного страхування:
▪ договори, що передбачають виплати, не пов’язані з вартістю лікування (страхування на випадок встановлення діагнозу захворювання, страхування на випадок захворювання у зв’язку із травмою, страхування добових виплат тощо)
▪ договори, які забезпечують компенсацію витрат на лікування (страхування витрат на перебування в лікарні, страхування хірургічних витрат, страхування витрат на післяопераційний догляд тощо)
Для застрахованих найбільший інтерес становлять види договорів, які гарантують не лише оплату, а й можливість отримати медичну допомогу.
Особливістю медичного страхування є наявність як довгострокових, так і короткострокових видів страхування.
▪ До довгострокових видів належить, наприклад, безперервне страхування здоров’я, договір про яке страхувальник може укласти на невизначений період і він не передбачає повернення страхувальникові внесених ним коштів по закінчені строку дії договору страхування.
▪ До короткострокового виду медичного страхування відносять, напр., страхування. здоров’я на випадок хвороби, медичне страхування туристів, що від’їжджають за кордон, страхування на період вагітності та пологів тощо. Цим видам страхування не характерна раптовість.

  

Повна інформація про роботу

конспект "Медичне страхування та його основні види" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 18.09.2010 в 16:45. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 8706 та скачано 198 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали