Головна » Освітні сайти » Студентське життя

НеОфіційний сайт студентів економічних факультетів КНЕУ


Перейти на сайт [http://kneu.net.ua]
Короткий опис

Студентський економічний портал на якому ви знайдете безліч шпаргалок, рефератів, книг, підручників, курсових, дипломних робіт зі всіх університетів України по всіх економічних предметах. У розділі викладачі зібрані описи викладачів всіх університетів України, додай свій опис викладача. Студентський помічник.

Історія університету

Хронологія зміни назв

1906 р. – Київській вищі комерційні курси.
1908 р. – Київський комерційний інститут.
1920 р. – Київський інститут народного господарства.
1930 р. – Київський інститут обміну та розподілу, Київський фінансово-економічний інститут.
1934 р. – Харківський фінансово-економічний інститут.
1944 р. – Київський фінансово-економічний інститут.
1960 р. – Київський інститут народного господарства (з 1969 р. – імені Д.С. Коротченка).
1992 р. – Київський державний економічний університет.
1997 р. – Київський національний економічний університет (з 2005 р. – імені Вадима Гетьмана).

Нашли вторую половинку и свадьба не за горами? Тамада на свадьбу Киев - сделает это событие неповторимым и горячим. Double-fm - это компания ответственных, молодых специалистов. Компания Double-fm всегда стремится создать незабываемый праздник для гостей свадьбы.
2011 р. наш університет відзначає 105-тиріччя із дня свого заснування, а вже наступного року вшановуватиме 145-ту річницю від дня народження свого засновника – визначного вченого-історика Митрофана Вікторовича Довнар-Запольського (1867 – 1934 рр.). Саме завдяки його ініціативі в 1906 р. у Києві було засновано Київські вищі комерційні курси – приватний вищий навчальний заклад з підготовки кадрів для господарського комплексу півдня Російської імперії, що став другим в імперії і першим на українських теренах вузом економічного профілю. на момент заснування на Курси вступило 229 осіб та працювало 22 викладачі.

У 1908 р. Київські вищі комерційні курси були реорганізовані на Київський комерційний інститут та отримали власне приміщення (до цього заняття проводились в орендованих аудиторіях комерційних училищ міста) по Бібіковському бульвару № 22/24 (нині – Бул. Шевченка). В 1912 р. Київський комерційний інститут був зрівняний у правах з державними вузами.

Зусиллями його засновника та першого ректора М.В. Довнар-Запольського було створено репрезентативний викладацький колектив (з-поміж викладачів інституту були такі визначні вчені, як К.Г. Воблий, Д.О. Граве, М.Б. Делоне, П.В. Тихомиров, Є.Є. Слуцький та ін.); створено потужну навчально-методичну базу (в структурі Інституту діяли кабінети: статистичний, геологічний, залізничного транспорту, фізичний, хімічний, гігієни, мінералогічний; лабораторії технічної та аналітичної хімії; музей товарознавства; з 1909 р. видавався науковий журнал «Известия Киевского коммерческого института»; працювала бібліотека, яка на 1914 р. нараховувала понад 25000 томів).

Внаслідок посилення ролі економічної сфери в житті суспільства суттєво зростав потяг до здобуття економічної освіти. Тож цілком закономірно спостерігалась стала динаміка до зростання кількості студентів в інституті: якщо на момент відкриття вузу до нього вступило 229 осіб та працювало 22 викладачі, то вже у 1908 р. (коли Київські комерційні курси були реорганізовані на Комерційний інститут) студентів було близько 1 тис. а професорсько-викладацький склад нараховував 34 особи. А вже у 1914 р. в інституті навчалось 4200 студентів та працювало понад 50 викладачів. Цього року було завершено будівництво 4-го поверху корпусу інституту. Проте цього року почалась Перша світова війна, яка на українських теренах була доповнена боротьбою за українські землі сусідніх держав, що тривала до 1921 р. і не могла не позначитись (головно негативно) на долі освітньої сфери.

Внаслідок наступу німецьких військ на Південно-Західному фронті у 1915 р. було організовано евакуацію низки установ міста (зокрема і навчальних закладів) на схід. Київський комерційний інститут був евакуйований восени 1915 р. до Саратова. Під час перебування в евакуації зазнали збитків приміщення інституту в Києві, в яких розташовувались військові частини та військові служби. Відбулась суттєва політизація студентства внаслідок погіршення життєвих умов у важких обставинах евакуації.Подібні сайти


Оцініть сайт!