Головна » 2013 » Грудень » 25 » Китайська Освіта

Китайська Освіта

В останні роки освіта в Китаї стає більш популярним серед іноземців. Однією з причин цього є " китайське диво " , яке зробило навчання в Піднебесній престижною і перспективною. Незважаючи на те , що азіатський регіон багатьом українцям здається незвіданою територією , все більше людей замислюються про навчання в Китаї.
Варто відзначити, що китайська освіта стала доступна для іноземців зовсім недавно. З понад 2 тисяч вузів сьогодні 450 запрошують на навчання абітурієнтів з інших країн. У них щорічно навчаються понад 200 тисяч іноземців. Щоб зміцнити співпрацю з різними країнами світу, влада Китаю виділяють понад 10 тисяч грантів для іноземних студентів.

Також про якість освіти в країні говорить те, що деякі китайські вузи входять у ТОП- 200 кращих університетів світу. До того ж, з вищою освітою студент отримує знання китайської мови, який у майбутньому стане перевагою для побудови кар'єри.

Головною перешкодою, з яким зіткнеться бажаючий вчитися в Китаї, є знання китайської мови. Це досить складна мова, на вивчення якого йдуть роки. Для абітурієнтів є кілька варіантів : їхати в країну з якимись знаннями, вчити мову на місці або ж отримувати освіту англійською.

Перелік документів для вступу в китайський вуз

 • заяву
 • виписка із залікової книжки
 • копія диплома (якщо є)
 • два листи- рекомендації ( від будь-якого викладача або роботодавця)
 • медична довідка
 • ксерокопія паспорта
 • ксерокопія платіжного доручення про сплату реєстраційного внеску ( ~ 50 доларів)
Щоб вступити до престижного китайський університет спочатку потрібно пройти курс на підготовчому відділенні. Без спеціальної підготовки скласти вступні іспити дуже складно.

вступні іспити

 • математика
 • китайську мову ( екзамен з китайської називається HSK )
 • англійська язик
 • предмети залежно від обраної спеціальності
 • навчальний рік

Навчальний рік у китайських університетах складається з двох семестрів. Перший ( осінній ) семестр починається щорічно у вересні і закінчується зимовими канікулами. Абітурієнти, які планують почати навчання з осіннього семестру, повинні подати заяву до університету в період з березня по кінець червня поточного року.

Другий семестр починається в середині лютого і закінчується літніми канікулами. Абітурієнти, початківці навчання з весняного семестру, повинні подати заяву до університету в період з жовтня по кінець грудня попереднього року.

Для тих, хто хоче поліпшити знання китайського перед початком навчання, є можливість повчитися на літніх підготовчих курсах. Місяць підготовчих курсів в Китаї коштує близько 400-450 євро, плюс вартість навчальних посібників.

Найпрестижніші університети Китаю

 1. Peking University
 2. Tsinghua University
 3. Zhejiang University
 4. Fudan University
 5. Nanjing University
 6. Wuhan University
 7. Shanghai Jiao Tong University
 8. Beijing Normal University
 9. Sun Yat - sen University
 10. Renmin University of China
 11. Nankai University
 12. Huazhong University of Science and Technology
 13. Sichuan University
 14. Jilin University
 15. University of Science and Technology of China
 16. Harbin Institute of Technology
 17. Shandong University
 18. Xi'an Jiao Tong University
 19. Xiamen University
 20. Beijing University of Aeronautics & Astronautics
проживання

Китайські університети пропонують своїм студентам місця в гуртожитку, але про це треба повідомити заздалегідь, тому що може не виявитися вільних місць. Гуртожитки мають кімнати двох типів: готельного типу, оснащені кондиціонером, ванною кімнатою, телефоном, телевізором і холодильником; та кімнати економ - класу з телефоном і телевізором в кімнаті, але ванні кімнати в коридорі. Вартість проживання в гуртожитку - від $ 2 до $ 10 на добу.