Головна » 2013 » Грудень » 16 » Патентні тролі

Патентні тролі

Останньою краплею написання цього опусу про патентні тролів в Україні стало патентування минулого місяця вже відомим автором «відомих» об'єктів дротяного тримача пробки для закупорювання пляшки шампанського. Патент на зовнішній вигляд вішалки, планшета, економічної лампи...


Продовжувати можна до нескінченності. Якщо раніше власники таких патентів були цілком нешкідливими - вони отримували патенти і вішали їх у себе на стіні або відкладали в довгий ящик, то сьогодні все змінилося. Вони не тільки отримують патенти на цілком очевидні речі, а й вносять їх до митного реєстру об'єктів інтелектуальної власності, розсилають листи претензії і навіть подають до суду. http://patent-ok.ru/ - допоможе вам запатентувати торгову марку.

Але найнебезпечнішим є внесення до митного реєстру. Адже якщо заява складена правильно, Державна митна служба не може відмовити про внесення об'єктів до митного реєстру, і в майбутньому зобов'язана зупиняти митне оформлення продукції з такими об'єктами. Формально все красиво - є патент, грамотно складена заява. І саме Вам доведеться доводити, що даний патент є декларативним, виданий під відповідальність заявника, а сам об'єкт не є новим. Доводити доведеться вже не на митниці, а в суді.

Багато хто звинувачує державні органи. Кажуть що необхідно змінювати законодавство. Можливо, але наприклад промисловий зразок Євросоюзу теж не проходить перевірку на новизну і видається якщо дотримані всі формальні вимоги. Так в чому ж проблема? Світле майбутнє патентних тролів буде до тих пора поки ми будемо сидіти склавши руки. І важливо не тільки оскаржувати такі патенти, а й витребувати компенсацію за такі недобросовісні дії. Адже зараз патентному тролеві фактично втрачати нічого - лише кілька тисяч гривень витрачених на оформлення патенту. Уявіть, якби в ЄС був запатентований вже відомий зовнішній вигляд планшета і заблоковані продажу?

Більше того, такі патенти дискредитують патентну систему. Адже багато хто не вникають в тонкощі і вважають, що патенти отримують тільки винахідники «вішалок», «планшетів», «економічних ламп». Якщо «запатентовані» Ваші зовнішні види продукції, технічні рішення, не залишайте це просто так, не давайте майбутнє патентним тролям.