Головна » 2013 » Грудень » 16 » Правильне освітлення робочого місця

Правильне освітлення робочого місця

При оформленні робочого місця для школяра батьки повинні крім зручної і безпечної меблів подбати також і про правильне освітлення робочого місця. Якщо світильники неякісні або розташовані неправильно, це може позначитися на працездатності школяра і нашкодити зору.

Незважаючи на те, що зазвичай діти роблять уроки вечорами, коли необхідно штучне освітлення приміщення, слід також робоче місце забезпечити близькістю джерела природного освітлення. Саме тому робочий стіл повинен розташовуватися таким чином, щоб сонячне світло висвітлював стіл: ліворуч - якщо дитина правша і справа - якщо дитина лівша. Не рекомендується встановлювати стіл безпосередньо навпроти вікна.

Важливе значення має також правильне розташування по периметру кімнати школяра джерел штучного освітлення - світильників. Фахівці рекомендують уникнути контрасту, коли настільна лампа є єдиним джерелом світла. У разі контрастного освітлення очам складно звикати до різного освітленню кімнатних зон.
Тому батькам радять створити своєрідну комбінацію різних типів світильників : настільна лампа на письмовому столі, бра - на стіні, і подвесные люстры для кухни - на стелі як основне джерело світла. Головною функцією такої комбінації є неприпустимість перепадів освітлення. Також необхідно простежити за напрямком світла, який не повинен падати на комп'ютерний монітор, якщо той встановлений на робочому столі.

Для школярів оптимальним варіантом стане використання ламп розжарювання, які мають жовтий світло. Енергозберігаючі лампи, як правило, створюють мерехтливе світло, який ми не помічаємо, але очі при цьому реагують. У результаті ми маємо низьку працездатність, втому і погіршення зору в цілому. Для кімнати школяра також не підійдуть галогенні лампи, що створюють надто яскраве світло. Альтернативою можуть стати світильники зі світлодіодними лампами, що створюють світло, наближене до природного освітлення. Такі лампи не дозволяють очам втомлюватися.

Поширеним типом світильника для робочого місця є настільна лампа, у якої є можливість керувати потоком світла. Ця функція дозволить розширити площу освітлення, а також школяр зможе направляти світло на необхідні йому ділянки приміщення. Альтернативою настільній лампі може стати настінний світильник (бра), який при правильній установці підсвічує робочу зону розсіяним по приміщенню світлом.