Головна » Реферати » Каталог студентських рефератів » Актуальні реферати

Характеристика державного апарату Галицько-Волинського князівстваЗміст

ВСТУП 3
1. СТВОРЕННЯ ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОГО КНЯЗІВСТВА 5
2. ЦЕНТРАЛЬНІ ОРГАНИ ВЛАДИ Й УПРАВЛІННЯ В ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОМУ КНЯЗІВСТВІ 17
3. СИСТЕМА МІСЦЕВОГО УПРАВЛІННЯ 21
4. ВІЙСЬКО Й СУДОВА СИСТЕМА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОГО КНЯЗІВСТВА 26
ВИСНОВКИ 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 38
ДОДАТКИ

Вступ (уривки)

У курсовій роботі використані положення та висновки, що містяться в працях узагальненого характеру М. Грушевського, І.Крип’якевича, Н. Полонської-Василенко, П. Толочка, О. Толочка, О. Шуби. За останні роки опубліковано ряд праць з конституційно-правових проблем, однак акценту них робиться на особливостях цього процесу у Руській державі. Сучасні дослідники Т. Федоренко, І. Будзилович, П.Захарченко, С.Кудрін зосереджуються переважно на суспільно-політичному устрої князівства.
Виходячи з цього, метою роботи є визначення та характеристика державного апарату Галицько-Волинського князівства, а також вивчення тих механізмів, що зумовили її формування.
Вказана мета визначає основні завдання даного дослідження, а саме:
- формування Галицько-Волинського князівства;
- вивчення центральних органів влади й управління в Галицько-Волинському князівстві;
- з’ясування системи місцевого управління;
- розглядання військової і судової системи Галицько-Волинського князівства.
Об’єктом дослідження є державний лад Галицько-Волинського князівства.
Предметом дослідження є Галицько-Волинське князівство.

Уривки

Галицько-Волинське князівство - російське феодальне князівство, що виникло в результаті об'єднання (1199) князем Романом Великим Галицького і Володимиро-Влинского кн-в. Було розташоване на родючих чорнозем. землях у верхів'ях pp. Дністер, Вісла, Нарев і Прийняти, з здавна існували розвиненим землеробством. Для економіки Галицько-Волинського князівства характерні розвинені ремесла і торгівля, наявність великої кількості міст (в XIII в. - Понад 80), з яких найважливішими були: Галич, Володимир-Волинський, Теребовль, Перемишль та ін Важливу роль у госп- ве грали соляні промисли.

Нуждаетесь в плодородное земле? Чернозем обладает средними водно-воздушными свойствами, комковатой или зернистой структурой, содержанием в почвенном поглощающем комплексе от 70% кальция, нейтральной или почти нейтральной реакцией, повышенным естественным плодородием. Вот почему он идеально подходит для для Вас. Купить чернозем киев самого темного цвета можно без проблем на blackearth.com.ua.
Малося велике феодал, землеволодіння, у зв'язку з чим боярство грало велику політичну роль. Роман Великий в 1203 р. захопив Київ і прийняв титул вів. князя. Його князювання проходило в нескінченних смута і гострій боротьбі з боярами. Після загибелі Романа (1205) кн-во розпалося на декілька більш дрібних кн-в, частина земель захопили угор. і польськ. феодали, запрошені місцевими боярами. Феодал, чвари, засилля бояр, навали іноземних загарбників викликали народні повстання. Покликаний в 1219 р. городянами новго. кн. Мстислав Удатний вигнав в 1221 р. з Галичини угор. феодалів.
Тоді ж на Волині прийшов до влади син Романа - Данило, який завершив її об'єднання в 1229. Після смерті Мстислава Удатного (1228) він став гал. князем, але остаточно підкорив собі кн-во, борючись з боярами і угор. феодалами, лише в 1238 р. Данило Романович заволодів Києвом і після запеклої боротьби з ін князями, Угорщиною та Польщею, а також гал. боярами остаточно об'єднав (1245) під своєю владою всю Південно-Зап. Русь. Данило проводив обережну політику по відношенню до Золотій Орді, номінально визнавши себе її васалом. Він використовував переговори з представниками рим. папи Інокентія IV для стабілізації становища на зап. кордонах сіоіх володінь, прийняв в 1254 р. кор. титул, але зумів відмовитися від церк. унії з католиками.
У 1259 р. золотоординського темника Бурундая вдалося підкорити Галицько-Волинське князівство, знищивши майже у всіх його містах зміцнення. Після смерті Данила (1264) кн-во розпалося на 4 спадку, номінально підпорядковувався гал. князю. Вів. гал. князями послідовно були: Шмрн Данилович (1264 -1269), Лев Данилович (1269 -1301), Юрій Львович (1301-1308), Андрій та Лев Юрійович (1308-1323).
У 1323 бояри запросили на престол Мазовії. кн. Болеслава Тройденовича, який правив до 1340. Після нього бояри на чолі з Дмитром Дідко, що зберіг на перших порах у своїх руках фактич. влада, запросили на престол лит. кн. Любарта Гедиміновича.
Галицько-Волинське князівство виявилося включеним до складу Вел. кн-ва Литовського. За угодою (1352) між польськ, кор. Казимиром та літ. князями, Галичина потрапила під владу Польщі, а Волинь залишилася за Литвою.

  

Повна інформація про роботу

курсова робота "Характеристика державного апарату Галицько-Волинського князівства" з предмету "Право". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 17.03.2013 в 14:38. Автором даного матеріалу є Сергій. З моменту опублікування роботи її переглянуто 23663 та скачано 175 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Сергій...

відмінна курсова робота на 41 сторінку, додатки прикладаються


Подібні матеріали