Головна » 2013 » Грудень » 16 » Вченим вдалось надрукувати аналог головного мозку

Вченим вдалось надрукувати аналог головного мозку

Сегодня ни для кого не секрет, что наручные часы сейчас - это не просто аксессуар - это элемент стиля, который может подчеркнуть твой статус. Тем не мение хорошие часы могут стоить приличную сумму. Решением стиля и цены будут точные копии швейцарских часов

Фахівці Центру біомедичної та технологічної інтеграції надрукували за допомогою тривимірного принтера аналог головного мозку, який відрізняється від існуючих тим, що в його основі лежать не тільки результати сканування певного мозку, але й матеріали, які відтворюють різні верстви реального головного мозку.

Завдяки новому апарату нейрохірурги зможуть вже тренуватися не тільки віртуально, а й на аналогах головного мозку. Тривимірна модель дозволяє передати відчуття при операціях на сірому і білій речовині головного мозку, відчути розрив тканин або, скажімо, неправильність дій.

Примітно, що навіть у разі помилки імпровізовану операцію можна буде продовжити. Як відзначають вчені, передати повністю відчуття при медичних маніпуляціях донорського мозку не під силу, що, власне, і пояснює важливість нової тривимірної моделі.

Однак про масове виробництво апарату сьогодні поки мови не йде. На виготовлення такого мозку йде дуже багато часу, а собівартість моделі складає близько 600 доларів.