Головна » 2013 » Листопад » 28 » Значення рейтингів для університетів

Значення рейтингів для університетів

Про значення рейтингів сказано багато. Як Ви вважаєте, чи повинна держава в особі Міносвіти звертати на них увагу?

Рейтинги вищих навчальних закладів тісно пов'язані з маркетинговим просуванням вузів. Вони вкрай важливі для подальшого розвитку ринку вищої освіти в Україні. Тому ті національні рейтинги, які складаються в Україні (рейтинг «Компас», рейтинг ЮНЕСКО) повинні отримати підтримку з боку держави. Міністерство освіти і науки має звертати увагу на їхні результати при розподілі державного замовлення, визначенні розміру фінансової підтримки наукових досліджень тощо Повинні враховуватися результати рейтингів та іншими міністерствами і відомствами.

Однак не так багато людей ознайомлені з рейтингуванням вузів...

Дійсно, це проблема. Потрібно працювати над збільшенням аудиторії. Однозначно, потрібно просувати інформацію через Інтернет, розуміючи при цьому, що інтернет-аудиторія в Україні невелика.

У районних центрах і селах люди мало читають ті ЗМІ, в яких рейтинги вузів друкуються. При цьому, в кожну школу приходить газета «Освіта України», в кожен держорган приходять газети «Урядовий кур'єр» і «Голос України ». Потрібно, щоб результати рейтингів були представлені і в цих газетах. Треба йти до кінцевого споживача.

Звертають чи увагу абітурієнти на рейтинги вузів?

Згідно з нашими соціологічними дослідженнями ( проходять у вузі вже три роки ), менше 20 % студентів були ознайомлені з рейтингами і використовували цю інформацію при виборі навчального закладу. Найпоширеніша причина вступу саме в наш вуз - навчання в минулому і сьогоденні родичів або знайомих.

Чи важливі рейтинги для роботодавців?

На це питання треба дивитися з декількох точок зору. Великі українські та міжнародні компанії обов'язково звертають увагу на результати рейтингів. Більше того, вони беруть участь у формуванні цих рейтингів. З іншого боку, невеликі роботодавці рідко орієнтуються на рейтинги вузів при прийомі персоналу на роботу. Практично не беруть до уваги рейтинги і державні підприємства.

Як тісно вуз співпрацює з роботодавцями?

У нас два рівня співпраці - загальноуніверситетський і на рівні підрозділів. Практично кожен факультет щільно співпрацює з профільними підприємствами. Провідні ІТ -компанії, такі як « Інтел», «Майкрософт», « Cisco » мають на території університету свої навчальні підрозділи. На загальноуніверситетському рівні ми співпрацюємо з великими об'єднаннями роботодавців. Приміром, у нас підписана угода з Українським союзом промисловців і підприємців. Ми працюємо за проектом Міжкорпоративний університет, де з боку бізнесу представлені МТС, Вімм- Білл -Данн, Метро Кеш енд Керрі та інші компанії. Тісно співпрацюємо і з компанією «Ашан», для працівників якої ми проводимо тренінгові заняття. Багато компаній регулярно проводять рекрутингові набори серед студентів нашого університету.

Хто з випускників або меценатів багато допомагає університету?

Особливо хотілося б відзначити Петра Порошенка та Віктора Пінчука. Вони виділяють стипендії для студентів, надають матеріальну допомогу вузу.

Чи повернув університет у свою власність земельні наділи, які були передані під забудову приватним будівельникам?

Практично всі питання вирішені в судовому порядку. Були анульовані ті договори, які були прийняті з порушенням законодавства. Землю повернули у власність вузу. Тепер ми підписуємо нові угоди із забудовниками, які вже побудували будинки. Університет повинен отримати належну йому частку. Ми вимагали 20 %, тоді як у попередніх договорах було 9 %.

Чи потрібно вузам вводити свої додаткові іспити, крім незалежного тестування та балу атестата?

Для вступу обов'язково повинні бути результати незалежного тестування плюс бал атестата. Бал атестату вкрай важливий для того, щоб не нівелювалася навчання в школі, щоб вона не перетворювалася на натаскування школярів за тестовими предметів. Проводити додаткові традиційні іспити вузами немає сенсу. До цього не готове наше суспільство, яке підтримує проведення незалежного зовнішнього тестування.

Чи багато в університеті іноземних студентів?

Не багато, близько 600. В основному це студенти з пострадянських республік, а також Китай і Близький Схід. Ми починаємо формувати групи для навчання іноземних студентів російською та англійською мовами. Вартість навчання іноземців вище, ніж для громадян України.