Головна » 2010 » Липень » 2 » Як написати індивідуальну шпоргалку. Поради спеціалістів.

Як написати індивідуальну шпоргалку. Поради спеціалістів.

Існує безліч різних способів надурити вчителя. На які тільки прийоми не йдуть учні, щоб хоч якось допомогти собі на контрольних, перевірочних та іспитах. Правда, зачасту діти самі не знають, що саме буде їм необхідно, і переписують з підручника все підряд, а шпаргалка виявляється даремною. Тому дуже важливо правильно визначитися з необхідною інформацією. Даємо декілька порад із цього приводу:

Выбираете элегантные наручные часы? Оригинальные швейцарские наручные часы Swatch ты сможешь купить на swatch.ua. На странице с конкретной моделью часов имеется информация о размере часов, особенностях ремешка, функциях, механизме часов и т.д.

    * Коли вчитель повідомляє про контрольну, що буде, відразу ж розпитаєте його: по якій конкретно темі будуть питання, щоб точно знати, до чого готуватися.
    * Прогляньте в зошиті всі записи на цю тему і постарайтеся вибрати основну думку. Найчастіше в контрольних бувають питання саме по тих визначеннях і поняттях, що ви на уроках записуєте в зошит.
    * Не користуйтеся готовими домашніми завданнями для виконання домашніх робіт. Від цього атрофуються мізки. Не користуйтеся рГДЗ для виконання контрольних. Вчителі зазвичай самі їх складають.

   Зазвичай шпаргалки пишуть на крихітних папірцях бісерним почерком і ховають в рукави, в туфлі, під ремінець годинника і в сам годинник, вкладають в прозорі ручки, або просто пишуть безпосередньо на руці. Також дівчатка пишуть на колінах, прив'язують папірці на гумки і ховають записане під короткою спідницею. Хлопчиська приколюють шпаргалки до внутрішньої підкладки піджака. Пишуть формули на дерев'яних лінійках (нерідко такий спосіб вчителі помічають!), просто кладуть під парту підручник або тримають на колінах зошит. Це достатньо відомі способи виготовити і заховати шпаргалку. Пропонуємо декілька оригінальніших рад:
·   Напиши воском на парті те, що не можеш запам'ятати. Віршів це теж стосується: напиши восковою крейдою під колір на першій парті другого ряду важкі строчки. Тільки прослідкуй, щоб з тієї крапки, звідки ти дивитимешся, тобі було видно, а з вчительського місця по можливості - ні.

·   Для найледачіших, тих, хто не любить писати! Берете необхідний текст (з підручника, енциклопедії, чужий конспект і т. п.) і зменшуєте за допомогою ксерокса. А потім складаєте і ховаєте будь-яким з нижчеописаних способів.

·  Щоб читати вірші, краще, навпаки, за допомогою ксерокса збільшити текст, домовитися з тими, що сидять за першою партою центрального ряду і, поки вчитель знаходиться в іншому кінці класу, практично можна все читати з листа.

 Досягнення техніки.

  ·   Ще один оригінальний спосіб. Тобі знадобиться чиста аудіокасета. За допомогою диктофона запиши на неї визначення, поняття і дати, загалом, все, що добре сприймається на слух. На уроці просто прослуховуй записане за допомогою звичайного плеєра. Дівчині буде неважко заховати навушники у волоссі, наперед протігнувши їх під блузкою. Якщо що, можна сказати:  - «Зараз передають концерт улюбленої групи, я не можу його пропустити!!!» Досить велика вірогідність, що повірять.

·   Якщо немає диктофона або магнітофона із записом, візьми зіпсовану аудіокасету і на плівці тонким маркером запиши все, що потрібне, прокручувавши її вперед. Для переконливості поклади на парту поряд з касетою плеєр.

·   Що робити, якщо всяка поява плеєрів і касет в школі строго заборонена? Потрібно підключати акторську майстерність. Адже людина з шпаргалкою - це обманщик, фокусник. Тут вже вся  фішка в поведінці. Навіть сидячи за першою партою, можна посеред уроку дістати з рюкзака величезний лист паперу (як мінімум цілий тетрадний), списаний крупним почерком, так, щоб вчитель нічого не зрозумів. Існує стереотип, що шпаргалка це щось маленьке, дрібним почерком накарябанноє. Коли ж дитина, мило посміхаючись вчителеві, дістає з портфеля величезний списаний лист, важко відразу зміркувати, про що там йде мова.

·   Потайні кишені теж непоганий спосіб приховати шпаргалку. Якщо виникає підозра - перевіряють, як правило, тільки звичайні кишені, коли ж в потайних може лежати скільки завгодно папірців. Краще, якщо до них буде хороший швидкий доступ, тоді зменшується ризик бути виявленим. Розміщення: з внутрішньої сторони спідниці з щільної тканини, на внутрішніх підлогах піджака, на одворотах широких брюк, в рукаві.. Загалом,  все, на що вистачить фантазії, умілих рук і гардероба.

·   Можна також просто приклеїти на руку ськотчем лист відповідних розмірів.

·    Коли вивчаєш які-небудь складні слова (словарні, по-англійськи і т. д.) можна взяти хоч би за підстраховування листок, де ці слова видавлені стрижнем, в якому вже закінчилася паста.

·    Старий - старий спосіб заховати: складають довгі вузькі папірці в маленькі гармошки і перекочують між пальців. При такому «орігамі» папір займає значно менше місця.

·    А що ж робити, якщо шпаргалку ти виготовив, а потрібній інформації в ній не опинилося?! Звичайно, включай акторську майстерність і зображай раптовий напад страшного болю в животі або чого-небудь ще і відпрошуйся в медпункт. Коли ти за межами класу, вибирай: піти в бібліотеку, питати у перших зустрічних в коридорі, або подзвонити надійній розумній людині за наявності такого. І за наявності мобільника. Як говорив один філософ: «Всього знати неможливо, важливо знати, де знайти».

 ·   За наявності мобільника із записником і можливості відключення звуку кнопок все необхідне можна записати туди. Хоч би латинськими буквами і як збережене SMS-сообщения.

·   Насправді найбільш надійний спосіб все правильно вирішити - попросити надійну людину все правильно вирішити. Можна обійтися допомогою відмінниці - сусідки по парті за шоколадку. Але краще обзавестися спеціальною людиною, яка точно все знає (тато - професор, вчитель - кращий друг, і т. д.) і прийде до кабінету в обумовлений час, візьме завдання, переписане і  викинуте за двері будь-яким способом, і вирішить його вірно на 100%.

·   На іспиті, коли всі питання вже відомі, краще всього удома разом з енциклопедією і іншими радниками заготовити готові відповіді. Зробити вигляд, що пишеш, а потім здати.

·   Запиши що-небудь на грошах. На паперових або незмивним маркером на залізних. Краще брати дрібні купюри. Є надія, що препод не почне відбирати у "бідного студента" останні засоби.

·   Шпаргалка малоефективна, але цікава по конструкції. Візьміть дерев'яний олівець, розрізайте його навпіл. Довгий вузький рулон паперу (ширина смужки повинна бути менше відрізаних половинок олівця), на якому власне все необхідне записане, намотується на половинку олівця, кінець шпаргалки, що залишився, прикріпляється до другої половинки олівця. Виступаючі з-під паперу кінці олівців скріпляються кільцевий резіночкой. Конструкція готова. Щоб дістатися до необхідного запису, тепер потрібно перемотувати рулон з одного олівця на іншій.

·   Ще один  не перевірений спосіб: за допомогою ватяної палички написати на папері лимонним соком, а у разі потреби нагрівати на запальничці і букви стануть видні. Якщо що, відразу і цілком її спалити, тільки обережно, щоб не влаштувати пожежу (хоча пожежа теж досить непоганий спосіб зірвати контрольну ;о))).

·  Ну, і, нарешті, самий стовідсотковий спосіб заховати шпаргалку, це все запам'ятати і тримати в голові. Адже вчителі ж разниє бувають: одні за шпаргалки можуть двійку поставити і з класу вигнати, а інші за правильно складену «шпору» п'ятіркою нагородити і по головці погладити. А за правильну відповідь з голови ще нікого не лаяли.

А зараз загальні ради, що стосуються всіх шпаргалок:

[    Перед тим, як йти на урок, шпаргалку треба обов'язково перевірити. Важливо, щоб вона справно працювала і містила потрібну інформацію. А раптом що не так? Не отримувати ж двійки - трійки.

[    До будь-якої з вищеперелічених шпаргалок потрібно підходити з головою і фантазією. Не всі вони годяться для будь-яких ситуацій. Спробуйте передбачити всі обставини і, виходячи з них, застосувавши фантазію спеціально для себе створити оригінальну, зручну і зрозумілу вам шпаргалку.

[    Будьте меткі, щоб швидко зміркувати, що відповісти вчителеві, якщо вас раптово засікли. Не лякайтеся, спокійно поясніть так, ніби вас це не стосується. Якщо вчитель починає на вас кричати, самі не підвищуйте голос. Чим ввічливішим і спокійнішим голосом прозвучать ваші аргументи, тим серйозніше будуть сприйняті.

[    Шпаргалки самі по собі - це не злочин, робити їх потрібно, так вважають багато вчителів. Поки пишеш «шпору», краще все запам'ятовуєш. А ось брати з собою в школу шпаргалку не обов'язково. Відмітять - ризикуєш отримати два.

[   Пиши все зрозумілим почерком! Бажано, крупними зрозумілими друкарськими буквами. Щоб, прийшовши на урок не роздивлятися безглузді карлючки.

[    Будь уважним і не роби дурних помилок. Успіхи!!!