Головна » 2013 » Квітень » 6 » Як стати підприємцем?

Як стати підприємцем?

Фахівці стверджують, що 70% нових фірм припиняють свою діяльність протягом першого року. І основна причина цього явища - відсутність у їх власників підприємницького таланту. Цей талант вважається одним з основних ресурсів будь-якої економіки, але володіють ним, за різними оцінками, всього 5-10% населення.

Не всі люди підходять для підприємницької діяльності, і більшість з нас у ролі найманого працівника може досягти набагато більшого успіху, ніж у своїй справі. Але як зрозуміти, чи є у людини талант підприємця, і чи варто йому відкривати свою фірму?

Причини, з яких одні підприємці успішні в бізнесі, а інші - ні, завжди викликали інтерес у фахівців. І після ряду досліджень вони виявили три групи факторів, які значною мірою впливають на результат майбутньої діяльності людини, який планує відкрити свою справу:

- ділові навички;
- особисті якості;
- здатність приносити необхідні жертви заради втілення свого задуму в життя.

Якими ж діловими навичками повинна володіти людина, щоб стати успішним підприємцем?

По-перше, високою загальноосвітньою та професійною підготовкою.

По-друге, галузевим досвідом, причому, як загальним - наприклад реєстрація пп, так і спеціальним, отриманим безпосередньо перед створенням нового підприємства.

По-третє, досвідом керівної роботи - адже придбані раніше якості та перевірені здібності роблять починаючого підприємця більш підготовленим щодо різноманітних завдань, що виникають при установі нового підприємства.

По-четверте, досвідом участі у створенні підприємств, який дозволяє швидше розпізнати і оцінити труднощі раннього етапу роботи, подолати або навіть уникнути їх.

Тим, хто вирішив почати свою справу, повинні знати, що це вимагає:

- виключної самодисципліни і готовності напружено працювати необмежений час без надії на негайне отримання доходів;
- відмови від відпустки і майже постійної роботи вечорами і на вихідних днях;
- скорочення часу, що приділяється сім'ї і особистим інтересам.

Отже, будь-якій людині, перш ніж приймати рішення про відкриття своєї справи, слід серйозно проаналізувати свої здібності та можливості. І визначити, чи володіє він хоча б половиною якостей, необхідних підприємцю. А ще треба серйозно подумати, як вплине рішення стати бізнесменом на тих, хто знаходиться поруч. Адже тільки круглий сирота або абсолютний егоїст може вважатися виключно зі своїми потребами. У більшості людей є сім'я і друзі - як все це відіб'ється на них? Тільки відповівши на це питання, можна приймати остаточне рішення ...