Головна » Реферати » Реферати 4 курс » Фінансове право

Фінансова система УкраїниЗміст

Вступ 4
Глава І. Фінансова система: поняття та структура 6
І.1 Сутність та структурна будова фінансів 6
І.2 Поняття фінансової системи 8
І.3 Структура фінансової системи 9
І.4 Існуючи типи фінансових систем 11
Глава ІІ. Фінансова система України 14
ІІ.1 Ланки фінансової системи України 14
ІІ.2 Організаційний склад фінансової структури України 18
ІІ.3 Складові підсистеми фінансової системи України 19
Загальні висновки 27
Література 30

Вступ

В умовах реалій існування України як незалежної, демократичної, соціальної та правової держави постає проблема розбудови власної фінансової системи. Тому у сучасних умовах створення основ ринкового господарства помітно зростає інтерес до фінансових аспектів розвитку економіки, яка за своєю структурою, взаємозв’язками, регулюванням та іншими параметрами є досить складною системою.
У цій системі, як переконує світовий і вітчизняний досвід, важливе місце насамперед за силою впливу на інші ринки та економічну систему в цілому посідає фінансова система. На основі порівняльного аналізу ми можемо виділити два ключових питання — визначення сутності фінансів та структуру фінансової системи.
Характерна риса сучасного суспільного розвитку — стрімке зростання фінансового сектора економіки та його впливу на різні сторони суспільного буття. Фінансова система пронизує всю національну економічну систему, починаючи з домогосподарств, індивідуальних і партнерських підприємств, корпоративних підприємств і закінчуючи державою.
У складі національної фінансової системи виділяють, по-перше, фінанси домогосподарств (населення), під якими слід розуміти сукупність механізмів формування, руху й використання грошових фондів домогосподарств.
Другою складовою національної фінансової системи є фінанси підприємств (індивідуальних і партнерських підприємств, корпорацій). Основа фінансів корпорацій (підприємств) — їхній баланс, або бухгалтерський звіт (рахунок). Баланс корпорацій також складається із двох частин: дохідної і витратної.
Третьою складовою частиною національної фінансової системи є так звані державні фінанси, які, у свою чергу складаються, по-перше, із власне державних фінансів, по-друге, регіональних (обласних) фінансів, по-третє, місцевих (муніципальних) фінансів. Основою цих трьох видів державних фінансів є відповідні бюджети.
Метою даної курсової роботи є вивчення сутності та змісту фінансової системи України, насамперед державної її частини.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Фінансова система України" з предмету "Фінансове право". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.10.2010 в 17:32. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 2176 та скачано 100 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...