Головна » 2013 » Листопад » 8 » Зелений офіс - нова екологічна програма для офісів.

Зелений офіс - нова екологічна програма для офісів.

"Зелений офіс " - комплексна екологічна програма для офісів , мета якої знизити навантаження на навколишнє середовище, дбайливо ставитися до природних ресурсів і підвищити обізнаність співробітників про екологічно раціональному споживанні.

Якщо на Заході концепція еко -офісу з'явилася ще в 70 - х роках минулого століття , то в Україні цей тренд став пускати коріння зовсім недавно. У нашій країні " зелений рух " почало розвиватися в 2008 році. Тоді великі компанії активно приєднувалися до Декларації про захист навколишнього середовища " GO GREEN " , ініційовану представництвом ООН в Україні . Вчора декларацію підписало близько 150 організацій в країні.

ГК " Фокстрот " став одним з перших підписантів Глобального договору ООН , взяв за основу 10 принципів , серед яких екологічна відповідальності та охорона навколишнього середовища . А в 2009 році в " Фокстроті" з'явилася власна корпоративна еколого - благодійна програма " зелений офіс".

Також 5 років тому вступила в дію внутрішня програма " зелений офіс" у " Концерні Галнафтогаз" . Спочатку програма стосувалася власне головного та регіональних офісів і була спрямована на раціональне використання паперу та електроенергії , переходу на закупівлю енергоефективної офісної техніки , оптимізації маршрутів руху транспортних засобів. Але сьогодні програма вийшла за межі офісу , вона активно використовується на АЗС.

З 2008 року " Київстар" реалізує програму екологічної відповідальності . У компанії "Київстар" впроваджено і застосовується "Положення про охорону навколишнього середовища" і всі співробітники слідують йому в своїх бізнес - процесах . Відповідно до цього положення в компанії діє система екологічного управління , яка базується на вимогах міжнародного стандарту ISO 14001.

Електронний документообіг

Одним з найпростіших способів впровадження еко -менеджменту в офісі є перехід компанії на електронний документообіг.

" З 2009 року весь документообіг Київстар переведений в електронний режим . За нашими оцінками , щорічно , завдяки цьому економиться близько 2 млн. аркушів паперу А-4 формату. А з 2012 року в компанії діє програма роздільного збору паперових відходів. За рік в офісі було зібрано і здано на переробку 4 тонни паперу. Кожна тонна паперу дозволяє зберегти 17 дерев , 26000 л води , 240 л палива і 4000 кВт електроенергії " , - розповів директор з корпоративних комунікацій Київстар Михайло Шуранов .

Також компанія заохочує клієнтів до збереження природних ресурсів . "Ми активно пропагуємо відмова від паперових рахунків і листів на користь електронних . Щомісяця близько 130 тисяч контрактних клієнтів мобільного зв'язку і більше 600 тисяч клієнтів фіксованого інтернету отримують замість паперових , електронні рахунки . Тобто , за рік економиться 9 мільйонів паперових аркушів А4 формату. Ми порахували , що для того , щоб врятувати 1 дерево , 110 абонентів повинні відмовитися отримувати паперові рахунки протягом 12 місяців " , - підкреслює він.Прес -секретар ГК " Фокстрот" Алевтина Білецька розповіла , що вже 4 роки співробітники компанії користуються електронним документообігом , електронною системою прийому факсів через комп'ютер , включають " режим очікування " і автоматичного виключення для офісної техніки після закінчення робочого дня.

" Був навіть проведений конкурс серед співробітників на кращу ЕКОінніціатіву ! Організовано систему передачі на переробку відпрацьованого паперу . 23 тонни макулатури передали на переробку співробітники за цей час , і зберегли життя близько 400 деревам " , - відзначає вона.

Енергозберігаючі технології

Михайло Шуранов розповів , що інженери "Київстар" розробили і впровадили унікальне програмне забезпечення , яке дозволяє зменшити використання електроенергії при експлуатації базових станцій мобільного зв'язку. Це програмне забезпечення автоматично коригує режим електропостачання базових станцій. У випадках , якщо навантаження на ділянки GSM мережі знижується , або відсутній , постачання електроенергією таких секторів мережі відключається , або зменшується. Таким чином, запобігає " холостий " витрата енергії , необхідної для підтримки роботи обладнання мережі GSM. За оцінками експертів Київстар , планований ефект від впровадження " енергетичного " ​​ноу - хау до 4 млн. гривень щорічно.

У той же час , в приміщеннях центрального офісу ГК "Фокстрот" встановлено енергозберігаючі лампочки , сучасна , що заощаджує воду сантехніка , розклеєні ЕКО -наклейки , які нагадують про економне витраті води , світла , електроенергії.

"У 2012 році програма вийшла за межі офісу : торгова мережа" Фокстрот. Техніка для дому "перейшла на біорозкладані пакети , виготовлені із застосуванням добавки EPI TDPA . І оновила лінійку товарів на користь екологічно безпечної техніки " , - говорить Алевтина Білецька.Реальна економія

За словами менеджера проектів з корпоративної соціальної відповідальності " Концерну Галнафтогаз " Марії Кучеренко , програма екологічної відповідальності дозволяє значно економити ресурси .

" Останній проект з установки аераторів на 60 АЗК мережі . Перші результати радують - фактичне середнє споживання води на цих заправках скоротилася на 10-30 % , що скоротить рахунки за воду на кожній заправці в середньому на 100-200 гривень щомісяця. Інший приклад - завдяки застосуванню світлодіодного (зовнішнього та внутрішнього) освітлення на нових заправках , побудованих в 2012 році , в цьому році ми заощадимо близько 850 тис. кВт / год електроенергії. Це важливо, тому що електроенергія у роботі АЗК - один з найбільш споживаних ресурсів " , - розповідає вона.

У той же час Алевтина Білецька розповіла , що комп'ютери в офісах "Фокстрот" вимикаються автоматично , тільки якщо співробітник не продовжив його роботу ще на півгодини , вибравши режим додаткової роботи.

"7 кВт витрачатися за 14 неробочих годин одного ПК. Якщо в середньому , 80 коп коштує 1 кВт за нічну електроенергію , а 100 ПК залишилися в режимі " вкл " , то компанія повинна буде заплатити 560 гривень за межі не вимкнені комп'ютери всього за одну ніч" , - підкреслила вона.

Михайло Шуранов додав , що в 2012 році " Київстар" почав масштабні роботи з модернізації інфраструктури мережі , з метою заміни обладнання базових станцій на нове , сучасне , яке підтримує нові технології зв'язку 3G/LTE . Таке обладнання - більш компактне , і споживає значно менше електроенергії. Завдяки йому , був скорочений витрата електроенергії на 24% на майже 500 об'єктах мобільної мережі. Ефект , отриманих від заміни обладнання на всіх об'єктах мережі , можна порівняти з об'ємом електроенергії , достатнім для забезпечення теплом 3390 квартир протягом опалювального сезону.