Головна » 2013 » Листопад » 8 » Блакитна карта для німеччини

Блакитна карта для німеччини

Німеччина - одна з найбажаніших країн для працевлаштування серед українців. Не дивно - сьогодні це найбільша економіка Європи з високими зарплатами , комфортними умовами праці та соціальним захистом . Сьогодні в Німеччині працює більше 140 000 українців.

Федеральне агентство зайнятості Німеччини стурбований демографічною кризою , через якого потенційна робоча сила в країні до 2025 року скоротиться на 6,5 млн. чоловік. Тому влада країни розробляють програми для залучення кваліфікованих кадрів з інших країн , у тому числі і України .

"Блакитна карта "

1 серпня минулого року шанси на працевлаштування в Німеччині підвищилися - почала діяти програма залучення висококваліфікованих іноземних фахівців blue card ( " блакитна карта " ) . Вона видається людям , у яких є трудовий контракт з компаніями на території Євросоюзу з річною зарплатою не менше 46 тисяч 400 євро , а для представників дефіцитних професій ( вчених , лікарів , інженерів , математиків ) - 36 тисяч євро. Згідно зі статистичними даними Федерального відомства з міграції та біженців протягом 11 місяців " блакитні карти" в Німеччині отримали майже дев'ять тисяч фахівців.

Найчастіше карти дають лікарям , інженерам , технічним фахівцям в галузі інформації і комунікацій. Українці посідають шосте місце за кількістю виданих "блакитних карт " . На кінець червня в Німеччині працювало 364 висококваліфіковані фахівці з України . Лідерами за кількістю виданих блакитних карт є Індія і Китай .

Важливим моментом є те , що роботодавцям спростили бюрократичну процедуру найму іноземців. Вони більше не повинні роз'яснювати на біржі праці чому вони хочуть взяти на роботу іноземця , а не громадянина Німеччини .

За даними Міністерства внутрішніх справ Німеччини , тільки третина заявників на момент подачі документів на " блакитну карту" проживали за кордоном. Решта отримали цей документ , перебуваючи в Німеччині . В основному це іноземці , які отримали тут вищу освіту."Блакитна карта " , що видається в Німеччині

Вимоги до заявників на " блакитну карту" в Німеччині

Наявність закінченого університетської освіти ( німецької або визнаного зарубіжного еквівалента )
Наявність трудового договору або зобов'язуючого пропозиції роботи , що підтверджує , що річна брутто- зарплата складе не менше 44 800 євро (цей показник щорічно переглядається )
Для вчених , математиків , інженерів , IT- фахівців і лікарів мінімальна річна брутто- зарплата становить 35 000 євро (цей показник також переглядається )
"Блакитна карта " у Німеччині видається на строк до чотирьох років. Відповідно, якщо трудовий договір укладено на два роки , то " блакитна карта " буде дійсна два роки плюс 3 місяці. За умови збереження трудових відносин та відповідності іншим вимогам її можна продовжувати.

Крім того , володарі " блакитної карти " надалі можуть отримати дозвіл на постійне проживання в Німеччині . Дозвіл можна отримати , наприклад , якщо ви пропрацювали в якості висококваліфікованого фахівця протягом 33 місяців і платили обов'язкові страхові внески. Але якщо пред'явити сертифікат про знання німецької мови хоча б на рівні В1 , то дозвіл можна буде отримати вже через 21 місяць роботи в Німеччині .

Бізнес- міграція до Німеччини

Також з 1 серпня минулого року в Німеччині набрали чинності нові поправки до закону " Про перебування , промисловій діяльності та інтеграції іноземців " , які спрощують вимоги до іноземним бізнесменам .

Так , бажаючим займатися підприємницькою діяльністю в Німеччині не потрібно доводити , що їх бізнес- ідея представляє особливий економічний інтерес для країни чи має особливе регіональне значення . До того ж , із закону прибрали фінансове умова, за якою бізнесменові потрібно було інвестувати в підприємство 250 тисяч євро і створювати 5 робочих місць.

Тепер всі охочі займатися бізнесом у Німеччині зможуть реалізувати свої бізнес - ідеї , якщо будуть дотримані такі прості критерії , як здійснимість ділової ідеї проекту , підприємницький досвід бізнесмена , розмір інвестицій , можливість створення нових робочих та учнівських місць , внесок у наукові дослідження та інноваційні розробки також вітаються.

Раніше на створення бізнесу в Німеччині могли розраховувати тільки досить забезпечені люди , а малих і середніх підприємців лякала сума фінансових капіталовкладень , а також створення робочих місць. Але сьогодні завдяки нововведенню мрія відкрити свою справу в Німеччині , а разом з ним отримати вид на проживання стала реальною.