Головна » 2010 » Липень » 5 » Факти про олімпійські ігри

Факти про олімпійські ігри

Перші Олімпійські ігри сучасності повинні були відбутися в Парижі в 1900 році. Таке рішення було прийнято в 1894 році, але організатори не стали чекати так довго, і вирішили провести першу Олімпіаду в 1896 році на батьківщині олімпійського руху, в Афінах. Тим останньої стародавньої і перші сучасної Олімпіадою пройшло 1503 року.
Перші зимові змагання відбулися в Лондоні в 1908 році. Але вони ще не мали статусу Олімпіади. Перші Зимові Олімпійські ігри відбулися в 1924 році у французькому містечку Шамоні. Тоді ще не існувало конкурсів серед міст на проведення Ігор.

Выбираете матрас, который обеспечит Вам комфортный и полноценный отдых. Импортные матрасы премиум класса, которые отличаются от аналогов непревзойденным качеством, эксклюзивностью материалов и уникальным индивидуальным стилем можно найти в каталоге товаров компании Анатомия Сна. Сделайте прямо сейча свой первый шаг навстречу комфортному и здоровому сну.

Саме тому вийшло, що Швейцарія, єдина з країн, прийняла вже два зимових Олімпіади: у 1928 і 1948 роках. Більш того, вони пройшли в одному і тому ж місті - в Санкт-Моріці.

Осло - це єдина столиця держави, яка прийняла у себе Зимову Олімпіаду (в 1952 році). Зазвичай зимові Олімпійські ігри проходять у курортних містах де-небудь у горах. Саме там, як правило, є всі необхідні спортивні траси та інсталяції.

На церемонії відкриття Ігор-1936 в німецькому Гарміш-Партенкірхені був вперше урочисто запалено олімпійський вогонь. Ці Олімпійські Ігри відкривав ... Адольф Гітлер.

XI Зимові Олімпійські ігри 1972 року в японському Саппоро були першою Олімпіадою, яка відбулася за межами Європи і Північної Америки.

У Південній півкулі, незважаючи на теоретичну можливість, Зимові Олімпійські ігри не проводились ніколи. Адже тамтешня зима припадає на наше літо ...

Єдиний раз в історії Зимові гри довелося переносити. Олімпіада-1976 повинна була відбутися в Денвері (США), але із-за фінансових проблем організаторів її провели в австрійському Інсбруку. Саме в Інсбруку вперше був представлений офіційний талісман зимових Ігор - ним став снеговічок на ім'я Тіролін.

На XIII Зимових Олімпійських іграх 1980 року в Лейк-Плейсіде (США) вперше в історії Олімпіад був використаний штучний сніг.

На XIX Олімпійських іграх 2002 року в Солт-Лейк-Сіті (США) у фігурному катанні відбулася подія, яка не мала прецеденту за всю історію зимових ігор. Канадська пара Сале / Пелети отримала другу золоті олімпійські медалі не за рішенням суддів, а в результаті тиску з боку північноамериканської громадськості, вважає несправедливим факт присудження цій парі тільки друге місця. У підсумку, золотими медалями були нагороджені як росіяни, які посіли перше місце, так і канадці.

Марафон олімпійського вогню в Ванкувер в 2010 році був найдовшим за всю історію Олімпіад. Він тривав 106 днів і пройшов через 200 населених пунктів, за участю 12 тисяч чоловік.