Головна » 2013 » Вересень » 8 » Кому потрібен тест на профорієнтацію?

Кому потрібен тест на профорієнтацію?

Питання про вибір спеціальності для більшості молодих людей є досить складним і зовсім неоднозначним. Більше того, нерідко навіть дорослі з великим стажем замислюються про зміну професії. Причиною подібних роздумів часто є незнання власних здібностей та інтересів, яке і супроводжує невірному вибору спеціалізації.

Вибирати професію, людина повинна грунтуючись на безліч факторів. Деяку частину з них можна віднести до «зовнішніми», як правило, це чужа думка: батьків, друзів, грає роль і фінансовий потенціал. Але, навіть, незважаючи на гадану значимість, ці фактори, насправді, не є вирішальними, і не повинні робити істотного впливу на вибір професії.

Аллергены затрудняют дыхание? Попробуйте назальный душ африн. Назальный душ представляет собой специально разработанный и готовый к применению стерильный раствор 100% очищенной морской воды для максимального комфорта. Африн эффективно очищает носовую полость и пазухи носа.

Тільки психологічні особливості людини як особистості, так звані «внутрішні» фактори, дають можливість визначитися, в яких сферах діяльності людина може реально себе проявити і повністю самореалізуватися, а ще робота буде приносити йому радість і задоволення. До факторів « внутрішнім», відносяться інтереси, нахили, здібності та особистісні риси людини. Саме їх вдається розкрити під час тестування на профорієнтацію.

Що ж таке тест профорієнтації? Це тип психологічного тестування, що дозволяє зрозуміти інтереси, встановити риси характеру і визначити рівень розвитку здібностей людини щодо до певної сфери діяльності. Вивчивши результати подібного тестування , кожна людина здатна підібрати найбільш підходящі для нього спеціальності, після чого відшукати роботу, а також зумовити місце і профіль навчання.

Тест профорієнтації, найчастіше, складається з декількох спеціалізованих блоків, кожен з яких дає можливість проаналізувати певну сторону особистості тестованого. Як правило, найбільшої уваги заслуговують інтереси, особистісні якості та здібності людини. Зазвичай весь комплекс тестів займає не більше однієї години, результат має близько п'яти -семи сторінок друкованого тексту, який включає в себе науково обгрунтовані характеристики здібностей, професійних нахилів та обов'язкові рекомендації.

Значення професійної орієнтації переоцінити неможливо. Тому що, своєчасно пройдений тест допоможе уникнути серйозної, а може і непоправної помилки - невірного вибору професії.