Головна » 2010 » Грудень » 21 » Роздуми про перевертнів

Роздуми про перевертнів

Я впевнений на 90%, що після прочитання двох абзаців, Ви подумаєте, що це божевілля. Саме тому, рекомендую спочатку ознайомитися з питанням, хто такі перевертні і з чим їх їдять. Можливо тема феномену перевертнів змусить повірити Вас в їх існування. Відверто кажучи, я повірив.

Теорія перевертнів річ цікава. Звідки людині знати, що він потенційний перевертень? Як він стає перевертнем? Як йому далі жити з цим новим званням, і новими вміннями? Ці питання цікаві як "в принципі", так і тим, хто зіткнувся в своєму житті з цим. Спробуємо розібратися.

З проблемою перевертнів стикаються дуже мало людей, а стають лише лічені одиниці. Річ у тому, що людина - також звір. Але в деяких людях звіриний початок виражається так само сильно, як і людський. І з часом воно виявляється все сильніше і сильніше. Людину починає тягнути на природу, він періодично починає поводитися неадекватно в ситуації. Починають з'являтися нестримні бажання: спробувати сирого м'яса, заснути на траві або дереві, вкусити або подряпати кривдника. І в цілому це все ще квіточки. Погодьтеся, що це не нормальні бажання для людини. Проте, як правило, серед тих небагатьох, хто помічає за собою подібні симптоми, більшість вважає за краще: проспати, випити валеріану або таблетку, сходити до лікаря, напитися, загалом будь-яким способом відволікти себе від неприємностей. І це допомагає, через пару тижнів все проходить, як правило, назавжди.

Дуже багато людей, зіткнувшись в своєму житті з проблемою перевертнів, сприймають все, що з ними відбувається як своєрідна "пропозиція" зверху. І відповідно починають блукати у визначенні звіра. Найбезпечнішою помилкою (але, на жаль, не найбільш розповсюдженною) є вивчення тотемного культу і всього, що з ним пов'язано. Чому це помилка? Річ у тому, що система тотемізму не включає психологічні особливості звіра. Так само, як не дає розуміння про побутову сторону життя, розказуючи лише про ті якості, які можуть бути використані людиною в тій чи іншій ситуації. З одного боку, цей підхід може показатися правильним і зручним. Особливо якщо керуватися принципом "Собака - друг людини". Нібито і не просить, і на випадок війни корисно. Проте, життя швидко вносить свої корективи в такий підхід. Звір, істота з яскравою індивідуальністю, і чисто споживацьке до себе відношення довго терпіти не стане. Обов'язково він спробує вийти на контакт з самою людиною, що, у свою чергу, загрожує тому, як мінімум, нервовим зривом. Адже в системі тотемів немає ні слова про те, що із звіриним буттям можна і потрібно підтримувати безперервний контакт. Головна відмінність перевертнів від тотемної системи, цю повну взаємодію людського буття зі звіриним.

З іншого боку, система тотемів, все-таки, - найшкідливіша помилка. Людина до моменту "обурення" звіра, приходить вже більш-менш підготовленим. Що в результаті сильно допомагає перевертню в подальшому житті.

З тотемною системою визначення звіриного буття теж не все так просто. Індивідуального визначення практично немає. Вибір відбувається за принципом "порад старших". Простіше кажучи, як старійшини вирішать так і буде. Проте, всі люди можуть помилятися, а зараз уявіть собі ситуацію, коли людині з буттям видри нав'язали буття тхора, або навпаки. По-моєму, катастрофа. Вибір звіра (ну тотема, якщо вам завгодно) справа суто особиста, і дуже індивідуальне. І втручання сторонніх тут недоречно.

Інші ж, ті хто не лякається змін, починають дозволяти собі такі "душевні" пориви. І з часом розуміють, що їх поведінка нагадує якусь тварину. Людина починає придивлятися до себе, і з часом починає розуміти, на кого саме він схожий. Але тут приховується ще одна проблема, яка позбавляє суспільство ще одного перевертня. Проблема самовизначення. Людина, що вихована загальною культурою звикла вважати, що перевертень це тільки вовк, в крайньому випадку, ведмідь, і це точно хижак. А це зовсім не так, перевертень може бути будь-ким: їжаком, лінивцем, зайцем, тигром, слоном. І людина знайшовши в собі, наприклад не "круту", заячу природу вважає себе ображеною, мало хто замислюється про те, що навіть у зайця перед звичайною людиною величезні переваги. І незадоволений своїм буттям, людина намагається підлаштувати дійсне під бажане, а це, у свою чергу, може привести до дуже важких наслідків. Навіть до суїциду, звірина природа не терпить спроб її зміни, а тим більше знищення і заміни. Тим більше незрозумілі мотиви таких дій людини, адже у будь-якого звіра є свої переваги і недостаки, компенсуючі один одного. Але головною трудністю є все-таки те, що перевертні дуже різні, можна навіть сказати: від комах до гігантів, від мирних травоїдних, до жорстоких хижаків. І немає серед них тих, хто краще і хто гірше.

Після усвідомлення свого буття, людина починає довгий шлях до перевертня. Початок його проходить через медитацію. Саме через медитацію, правда, навідміну від класичного розуміння, контакту з астралом і космосом. Дана медитація має на увазі, в першу чергу, роботу свідомості у напрямі створення нового внутрішнього світу. Це необхідно для створення середовища життя більш звичного для звіра. Після створення подібного миру, вам довестися безперервно жити з цим світом в свідомості. Правда, після пари тижнів тренування це вчинене не заважати вашому життю. Без нього існування звіра буде на рідкість тужливим і недовгим. Сформувавши мир, необхідно переселити в нього звіра, в переважній більшості випадків ця процедура проходить легко і приємно для обох сторін. В окремих випадках маленьке звіря лякається незнайомого оточення, і необхідно входити в його світ разом з ним. Іноді доводиться перший час регулярно його відвідувати, до повного звикання до нового середовища незаселеного. Після звикання, звір починає практично самостійне життя, і в контролі з боку людини не має потреби, хіба що в регулярному спілкуванні. Тим паче, що живучи разом з людиною, звір набуває його звичок багатьох, як і людина звірові. З цього і починається сам шлях перевертня.
Коли звір зростає, і знаходить здатність розумно, по дорослому мислити, це відбувається приблизно на шостому місяці перевертня (хоча це залежить від звіра), то він починає вимагати рівноправності. Після цього, за наявності, нормально налагоджених відносин, ступінь взаємодії переходить на якісно вищий рівень. Перевертень стає повноцінним, людина із звіром починають допомагати один одному. Звір може допомагати людині, долати голод і сонливість, давати силу в бою, ділитися нюхом, зором, дотиком, він може дати людині будь-яку власну межу і здатність. В обмін він дістає можливості взаємодії з навколишнім світом нарівні з людиною, найпростішій приклад, повноцінний кольоровий зір.

Здається, ніби все це нісенітниця. Які буття перевертнів, які тотеми. Проте, коли я прочитав про феномен перевертнів, то зрозумів, що це цілком реально. До речі, вся стаття побудована на дослідженнях вчених про перевертнів. Науковці відмінно спростували також деякі міфи про перевертнів, які заклалися нам з стереотипних фільмів, чи розповідей.