Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Страхування

Договори непропорційного перестрахування та їх видиУривки

Сутність непропорційного перестрахування полягає в тому, що відшкодування, яке надається перестраховиком, визначається тільки розміром збитку і не залежить від страхової суми,тобто у непропорційному перестрахуванні цедент сам оплачує збитки до певного розміру, а перевищення цього розміру оплачує перестраховик у межах ліміту відповідальності за договором. Відповідальність за непропорційним договором установлюється в абсолютній сумі (договір ексцендента збитку) чи у відсотках (договір ексцедента збитковості). Ліміт відповідальності цедента називають першим збитком, франшизою, пріоритетом. Відповідальність перестраховика – покриттям.
Особливості непропорційного перестрахування:
• страховик може захиститися від великих збитків, що впливають на його фінансові результати;
• перестраховик не бере участі у відшкодуванні дрібних збитків, які легко покриваються страховиком;
• тантьєма в договорах цієї форми, як правило, не передбачається.
Непропорційне перестрахування представлене договором ексцедента збитку та договором ексцедента збитковості.
Згідно з договором ексцедента збитку механізм перестрахування вступає в дію тоді, коли остаточна сума збитку за застрахованим ризиком перевищує обумовлену в договорі суму у разі настання страхового випадку.
Наприклад, існує договір ексцедента збитку на 500 тис. ум. од. понад 200 тис. ум. од. Збиток становить 800 тис. ум. од. Перестраховик виплачує 500 тис. ум. од., а цедент відшкодовує 200 + 100 = 300 тис. ум. од.
Збитки можуть виникати внаслідок одного випадку або кумуляції ризиків. Тому розрізняють два типи покриття:
- ризиковий ексцедент збитку (одиничний ризик);
- катастрофічний ексцедент збитку (захист від кумуляції збитків в разі настання одного випадку, н-д, стихійного лиха).
Договір ексцедента збитковості покриває не окремі ризики, а збитковість за всім портфелем договорів, що має цедент за даним видом страхування.
Відмінність договору ексцедента збитковості полягає в тому, що перестраховик бере участь у відшкодуванні збитків лише у випадках, коли збитковість за певний строк перевищує обумовлений договором перестрахування відсоток. Розмір збитковості, понад який вступає в дію договір, установлюється так, щоб компанія-цедент не мала можливості отримати прибуток з частки її відповідальності.
Наприклад, відповідальність перестраховика встановлена на рівні 103 – 127 %. Збитковість за даний рік – 135%. Отже, перестраховик покриває тільки 24% (127 – 103) від загальної збитковості, а цедент покриває 111 % збитковості (103 + 8), де додаткові 8 % (135 – 127) становлять перевищення верхнього ліміту відповідальності перестраховика (127 %).

Не знаете, как правильно застраховать автомобиль? На самом деле, это просто, как алфавит, но подойти к процессу автострахования Киев следует очень ответственно. Страхование авто включает в себя ряд страховых продуктов, с которыми стоит ознакомится.
Особливості договорів ексцедента збитковості:
• повна довіра перестраховика щодо компанії-цедента, її стратегії в проведенні страхування;
• це форма покриття, що призначена для кореляції відхилень частотності від норми. Отже, обов'язково мають існувати попередні форми перестрахуваня;
• ліміт страховика має бути на такому рівні, щоб компанія-цедент на початок дії договору ексцедента збитковості вже несла понаднормативні збитки.

Повна інформація про роботу

конспект "Договори непропорційного перестрахування та їх види" з предмету "Страхування". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 18.09.2010 в 16:24. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1198 та скачано 54 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...