Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Менеджмент

Суть і загальна характеристика менеджменту. Рівні управлінняЗміст

1. Поняття менеджменту.
2. Організація як суб'єкт менеджменту.
3. Ресурси.
4. Залежність від зовнішнього середовища.
5. Розподіл праці.
6. Необхідність управління.
7. Менеджери та їх роль в процесі управління.
8. Рівні управління.

Поняття менеджменту


Управління організацією в сучасних динамічних умовах являє собою складну роботу, яку неможливо виконувати успішно, спираючись тільки на прості завчені формули. Керівник повинен поєднувати розуміння загальних істин та законів з усвідомленням значимості багаточисельних варіацій, завдяки яким ситуації відрізняються одна від одної.
В спрощеному розумінні, менеджмент — це вміння добиватися поставлених цілей, використовуючи працю, інтелект, мотиви поведінки інших людей. В перекладі з англійської "менеджмент" означає "управління" — вид діяльності стосовно управління людьми в найрізноманітніших ситуаціях. Менеджмент — це також особлива сфера людських знань, що допомагає здійснювати управління. І, нарешті, менеджмент — це особлива категорія людей, соціальний прошарок тих, хто здійснює роботу щодо управління. Значимість менеджменту особливо чітко була усвідомлена в 30-ті роки. Вже тоді стало очевидним, що ця діяльність перетворилась в професію, область знань — в самостійну дисципліну, а соціальний прошарок менеджерів - у вельми впливову суспільну силу.
Сучасні гігантські корпорації та банки утворюють стрижень економічної та політичної могутності цілих націй. Від них залежать уряди, багато з них мають транснаціональний характер. Отже, рішення менеджерів, .як і рішення державних діячів, можуть визначати долі мільйонів людей, держав, цілих регіонів. Однак сьогодні роль менеджерів проявляється не тільки на макроекономічному рівні. Адже в розвинутій ринковій економіці значну роль відіграє і малий бізнес. За кількістю понад 90% фірм працюють саме в малому бізнесі, і вміння управляти в малому бізнесі — це також питання ефективного менеджменту.
Якщо говорити про співвідношення між англійським терміном "менеджмент" та "керівник", то в них є багато спільного. Разом з тим є і певні відмінності. Так, говорячи про "менеджмент", практично завжди мають на увазі фігуру "менеджера" — людину, суб'єкт управління, що діє в певній організації. В більш загальному значенні використовується термін "адміністрація", "адміністрування", який більшою мірою відображає знеособлену систему управління. І, по-друге, коли говорять "менеджер", то мають на увазі професійного управлінця, який усвідомлює, що він є представником особливої професії, а не просто інженером, чи економістом, що займається управлінням. До того ж менеджер — це людина, яка, як правило, пройшла спеціальну підготовку.
Ще одне поняття, з яким часто ототожнюють поняття "менеджменту" — це "бізнес", "бізнесмен". Але це не одне і те ж. Так, найчастіше під бізнесом розуміють вид діяльності людини, спрямований на отримання прибутку шляхом створення і реалізації нової продукції чи послуг, а відповідно бізнесмен — це той, хто "робить гроші", власник капіталу, що знходиться в обігу та приносить дохід. Бізнесменом може бути ділова людина, яка не має нікого в своєму підпорядкуванні., або великий власник, що не займає ніякої постійної посади в організації, але є власником її акцій. Менеджер, навпаки, обов'язково займає постійну посаду і має в підпорядкуванні інших людей.
Менеджмент є суггєво важливою частиною діяльності будь-якої організації. Можна сказати, що менеджмент — це процес роботи з людьми і через людей з іншими ресурсами організації для досягнення цілей даної організації. Однак дане визначення відображає лише один з аспектів менеджменту. Слід сказати, що область менеджменту иадзвичайно широка і існує 6агато різних концептуальних підходів щодо самого поняття та суті менеджменту .

Повна інформація про роботу

реферат "Суть і загальна характеристика менеджменту. Рівні управління" з предмету "Менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 04.11.2010 в 16:47. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 2413 та скачано 81 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали