Головна » 2011 » Січень » 29 » Чому потрібно вчити англійську мову саме зараз?

Чому потрібно вчити англійську мову саме зараз?

У моєму житті склалося так, що англійську я вивчаю постійно з тим чи іншим ступенем ефективності останні 6 років. За шість років я досягла впевненного рівня Upper-Intermediate. Спостерігаючи за своїми власними зусиллями в боротьбі за вільну англійську, я останнім часом прийшла до висновку, що потрібно упертися і поліпшити його нарешті до такого ступеня, щоб більше не випробовувати жодних проблем у всіх питаннях, пов'язаних з мовним аспектом. І упертися потрібно саме зараз! Тому що через декілька років упиратися буде вже пізно!

Ви, ймовірно, заперечите, що вчитися не пізно ніколи, але я спостерігаю за тим, як міняються вимоги на ринку праці і пропозиції на ринку освітніх послуг, і схильна думати, що через 5-6 років такий активний інтерес до вивчення мови, як сьогодні, зникне! Але зникне не тому, що мовні знання перестануть бути потрібними. Немає! Навпаки, англійський стане стандартом ділового спілкування і для Росії, як вже став для всього світу. Інтерес до вивчення мови зникне, тому що всі, хто хотіли цю мову освоїти - вони її вже освоять, а для нових поколінь говорити на англійській на високому рівні - стане загальноосвітнім стандартом.

Тому, друзі мої, вивчати англійський потрібно саме зараз! Спробую розвинути цю тезу з погляду вимог ринку праці.

Учи китайский язык с профессионалами. Программа курсов китайского языка включает китайскую грамматику, лексику, фразеологию и иероглифическую систему письменности. Китайский язык по доступным ценам

Отже, будемо чесними - ми всі в нинішньому десятилітті вивчаємо англійську з кар'єрних міркувань! Саме впевнене володіння англійською мовою означає в сучасному світі відкриття нових можливостей професійного і кар'єрного зростання. Саме з цієї точки зору я виділяю наступні тенденції:

Тенденція 1: Український бізнес все активніше виходить на міжнародний рівень, тому в щоденній роботі простого співробітника з'являється все більше завдань, пов'язаних з мовними аспектами (ділове листування, інструкції і т.п.). Навіть якщо Ви не хочете цього, але серед Ваших постачальників є китайські або індійські фірми, Вам рано чи пізно доведеться освоювати навики ділового листування на англійській.

Тенденція 2: На ринку праці з'являється все більше і більше вакансій, в яких володіння мовою є обов'язковою вимогою до кандидата. На арену щодня виходять десятки іноземних фірм, яким потрібні професіонали в своїй області з впевненими мовними знаннями. Мова перестає бути окремою професією (за винятком, зрозуміло, перекладачів), а стає само собою зрозумілим доповненням до Ваших професійних навиків. Пригадайте, скільки вакансій Вашої мрії Ви з жалем відкидали просто тому, що Ваш англійський був недостатньо хороший, щоб проходити інтерв'ю!

Тенденція 3: Відчуваючи вже вказані тенденції, багато людей по добрій волі працюють над поліпшенням своїх мовних навиків: відвідують курси, беруть уроки, займаються самостійно. Це означає, що ці активні особи через 2-4 роки занять, досягнувши хорошого рівня в англійському, будуть в змозі відповідати новим вимогам до персоналу на ринку праці. На ринку будуть доступні професіонали із знанням англійської. Вони і зараз вже доступні, але дефіцит все ж таки ще величезний.

Тенденція 4. Багато іноземних, а в останні час і українські фірми, підтримуючи міжнародний стандарт, пропонують своїм співробітникам корпоративні заняття англійською - тобто безкоштовні для співробітника курси прямо на робочому місці. А оскільки нерідко співробітники просто зобов'язані відвідувати корпоративні курси, то можна чекати, що рано чи пізно ця практика покаже ефект відносно основної маси працівників таких фірм. Значить, кількість людей на ринку праці, що володіють англійським, збільшуватиметься ще швидше за рахунок зусиль самих працедавців.

Тенденція 5. Нинішні студенти і школярі дуже серйозно підходять до мовного питання. Для багатьох з них невимушено поговорити на англійському про том-о сем - уже не проблема! Багато батьків в обов'язковому порядку відправляють своїх чад на мовні курси за кордон, розуміючи, що цей навик стає життєво необхідним. А через 5-6 років ця молода армія, здобувши вищу освіту, прийде на ринок праці. А ще через пару років стане нам, нинішнім «молодим і завзятим» серйозною конкуренцією. І вийде, що ті, хто хотіли вивчити мову, вже його вивчили, а наступні покоління їм попросту володіють з шкільної лави.

І ось тоді-то вже пізно намагатиметься поспішн вчити англійську мову!

Тоді будуть необхідні вже інші знання для того, щоб бути успішним. Наприклад.. Ну, наприклад, китайський. А знання англійського чекатимуть від Вас, як щось само собою.