Головна » Реферати » Реферати 4 курс » Податкова система

Податкова політика в Україні: сутність, механізм, здійсненняЗміст

Вступ 4
Розділ 1 Податкова політика: сутність та механізм 6
1.1 Критерії ефективності податкової політики 7
1.2 Принципи податкової політики 10
1.3 Питання планування податкових надходжень 11
Розділ 2 Податкова політика в Україні 14
Загальні висновки 21
Використана література 23

Вступ

Питання більш ефективного регулювання оподаткування надзвичайно актуальне в економічному та соціальному житті нашої держави. Це зумовлено новими явищами в економіці України, її спрямованістю на перехід до ринкових відносин, де управління народним господарством вимагає активного використання інструментів фінансового механізму і, насамперед, податків.
Якщо звернути увагу на процес формування державного бюджету, то необхідно відзначити, що основними його джерелами виступають як власні доходи держави, котрі вона отримує від виробничої та інших форм діяльності або у вигляді надходжень платежів за використання ресурсів, що згідно з чинним законодавством належить державі, так і податки, які сплачують юридичні та фізичні особи зі своїх доходів. Співвідношення між указаними джерелами визначається рівнем розвитку державної і приватної власності.
В умовах домінування в суспільстві державної власності основу формування доходів бюджету становили доходи державного сектору. З переходом до ринкових відносин розвиваються приватна і колективна форми власності, що призводить до втрати державою значної частини власних доходів. Оскільки безпосередньо забирати у власника його доходи держава вже не може, вона має законодавчо регламентувати процес формування бюджету. Основним методом формування доходів держави за провідної ролі приватної і колективної форм власності є податки — це не тільки метод формування бюджету, але й інструмент впливу на різні сфери діяльності їх платників.
Головне призначення податків як джерела коштів — забезпечення функціонування держави. Але, водночас, податки мають бути пов’язані між собою, органічно доповнювати один одного, не викликати ніяких суперечностей із системою в цілому та іншими її елементами. З позиції фіскальної — податкова політика держави має забезпечити гарантоване і стабільне надходження доходів до бюджету. З позиції регулюючої — забезпечувати державі можливість впливу на всі сфери соціально-економічного розвитку суспільства. При цьому слід виходити з того, що фіскальна функція має реалізовуватись у всіх податках, навіть якщо вони створювались, насамперед, як відповідні фінансові інструменти. Регулююча функція за певних умов може проявлятися, а може й ні. Хоча об’єктивно вона притаманна податкам, її дія не завжди очевидна, не завжди на практиці спрямована так, як передбачалося при введенні того чи іншого податку.
Питання оподаткування в останні роки є постійним предметом дослідження, але в основному увага приділяється саме податкам та податковій системі. Натомість життєздатність і надійність податкової системи, а здебільшого і стабільність економіки держави загалом, залежать від ефективності провадження державною податкової політики. У зв’язку з цим викликає інтерес більше детальне визначення поняття податкової політики, її механізмів та принципів здійснення.
Розгляданню цього питання й присвячена ця робота.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Податкова політика в Україні: сутність, механізм, здійснення" з предмету "Податкова система". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.10.2010 в 21:21. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1515 та скачано 92 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали