Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Менеджмент

Корпоративна соціальна відповідальністьЗміст

І Вступ……...3
1. Соціальна активність, відповідальність і очікування...4
2. Соціальна політика держави та організації……8
3. Соціальні функції бізнесу……..14
ІІ Висновки..16
ІІІ Список використаної літератури……..17

ВСТУП

В умовах жорсткою конкуренцією і погоні за прибутком важливе місце почав займати так званий «людський» або соціальний фактор. Кожному буде приємно купувати товар або користуватися послугами тієї фірми, яка частина коштів спрямовує на благодійність. Кінцевий споживач буде тішити своє самолюбство, знаючи, що він робить добру справу не докладаючи майже жодних зусиль.
Хотілося б відразу ж зробити застереження - соціальна політика корпорації відноситься не тільки до її зовнішніх зв'язках, а й внутрішнього персоналу. Найчастіше внутрішня політика не менш важлива, тому що її результатом є дружний і згуртований колектив, відданий своїй організації.
Поняття «соціальна політика» і «соціальна відповідальність» є рівнозначними, оскільки несуть під собою один і той же зміст, за винятком того, що соціальна політика - більш широке значення, що включає в себе методологію, теорію. Соціальна відповідальність - більш практичне поняття, яке означає конкретні дії, вироблені компанією.
Великі корпорації усвідомлюють всю важливість соціальної активності і роблять безліч дій, щоб заслужити статус «соціально активною» або «соціально відповідальною». Створюються цілі структури, призначені для роботи в соціальній сфері. Кожна поважаюча себе західна фірма на своєму сайті дає детальну інформацію про свою соціальну діяльність.

ВИСНОВКИ

Сфера корпоративної соціальної політики включає управління діяльності компанії в області екології, промислової безпеки та охорони праці, розвитку персоналу, зовнішньої соціальної діяльністю, взаємин компанії з усіма групами громадськості. Існують три основні інтерпретації концепції соціально-відповідального бізнесу. Перша і найбільш традиційна підкреслює, що єдина відповідальність бізнесу - збільшення прибутку для своїх акціонерів. «Існує одна і тільки одна соціальна відповідальність бізнесу: використовувати свої ресурси та енергію в діях, які призводять до збільшення прибутку, поки це здійснюється в межах правил гри». Друга точка зору прямо протилежна цієї теорії: «Корпорації зобов'язані вносити значний внесок у поліпшення якості життя». Третю позицію представляє теорія «розумного егоїзму». Вона наполягає на тому, що соціальна відповідальність бізнесу - це просто «хороший бізнес», оскільки скорочує довгострокові втрати. Витрачаючи гроші на соціальні програми, корпорація скорочує свої поточні прибутки, але в довгостроковій перспективі створює сприятливе соціальне оточення і, отже, стійкі прибутки. Соціально-відповідальна поведінка - це можливість для корпорації реалізувати свої основні потреби у виживанні, безпеки і стійкості.
У світовій практиці добродійність становить малу частку (близько 3%) соціально-відповідальної поведінки компаній. У всьому світі бізнес береться за вирішення злободенних соціальних проблем і дійсно вирішує їх, зміцнюючи довіру населення і своїх клієнтів. Українські компанії все більше схиляються до «розширеного тлумачення» поняття корпоративної соціальної відповідальності: вони активно займаються реструктуризацією своїх підприємств, підтримкою малого бізнесу, сфери обертання, реалізують переселенські програми для своїх працівників, що вийшли на пенсію.
Замикають список надання індивідуальної адресної соціальної допомоги, підтримка благодійних організацій, підтримка мистецтва і культури.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Корпоративна соціальна відповідальність: підручник / О. Гирик, О.Денис, О. Дубовик, І. Жеребило, А. Зінченко, Н. Реверчук, М. Саприкіна, Р. Семів, З. Скринник, К. Телюк; За заг. ред. д-ра економ. наук, проф. Т.С. Смовженко, д-ра екон. наук, проф. А. Я. Кузнєцової. - К.: УБС НБУ, 2009.-258с.
2. Лазаренко О. Посібник їз КСВ «Базова інформація з корпоративної соціальної відповідальності» / О. Лазаренко, Р. Колиско, та ін. – К.: Видавництво «Енергія», 2008.
3. Соціальна відповідальність бізнесу: розуміння та впровадження (Електронний ресурс). Режим доступу: http://brc.undp.org.ua/img/publications/ua_wdp_src_csr05.pdf
4. Центр «розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (Електронний ресурс) Режим доступу: www.csr.ukraine.org
5. Експертно-аналітичний портал присвячений тематиці корпоративної соціальної відповідальності і стійкому розвитку. (Електронний ресурс) Режим доступу: www.csr-review.net.

Повна інформація про роботу

контрольна робота "Корпоративна соціальна відповідальність" з предмету "Менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 31.03.2011 в 10:12. Автором даного матеріалу є владко (as1489@mail.ru). З моменту опублікування роботи її переглянуто 3470 та скачано 129 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

владко...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...