Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Магазин українських рефератів

Основи управління якістюЗміст

1. Система якості 2
2. Стандартизація і сертифікація 6
3. Ціна якості 9
4. Поточне управління якістю 11
5. Статистичний контроль якості 14
Висновок 17
Література 18

Уривки

Тенденції в проектуванні виробів і послуг тісно пов'язані з програмою управління якістю виробництва в цілому. Основна увага — на задоволення запитів споживачів і підвищення конкурентоспроможності, скорочення термінів запуску у виробництво, зниження часу на виготовлення виробу.
Для забезпечення високої якості продукції необхідно, щоб розроблювачі і виготовлювачі разом із представниками відділів технічного контролю, матеріально-технічного постачання, збуту, маркетингу, дизайнерами замовників і відділу фінансів виробляли концепцію проектування.
Дизайнери повинні працювати в тісному контакті з представниками виробництва, щоб бути впевненими, що проект можна реалізувати, тобто що виробництво чи сервіс має устаткування, потужності і рівень майстерності, необхідні для реалізації конкретного проекту виробу чи послуги.
Підвищення якості продукції і скорочення тривалості проектування забезпечується також використанням прогресивних інформаційних систем і технологій, методами динамічного й імітаційного моделювання, комп'ютерного і модульного проектування й ін.

Висновок

В даній роботі було розглянуто тему « Основи управління якістю ».
Якість відображає міру корисності виробів, сукупність властивостей, що визначають міру (ступінь) здатності виробу виконувати властиві йому функції. Таким чином, якість виробів визначається сукупністю його властивостей. При цьому якість не можна ототожнювати з фізичними властивостями виробу, як це звичайно роблять чисто з товарознавчої точки зору. Якість — більш широке, насамперед, соціально-економічне поняття.
Часто в конкурентній боротьбі перемагає не той, хто продає дешевше, а той, хто поставляє на ринок більш якісні вироби.
Прийнято вважати, що підвищення якості спричиняє збільшення собівартості і що відповідність більш високим (ніж вимагає ринок) стандартам якості обов'язково позначається на вартості і тим самим знижує прибуток. У свою чергу, нездатність задовольнити необхідні стандарти обходиться дорожче. Це, в остаточному підсумку, може привести до повної втрати ринку, а в короткостроковій перспективі — до витрат, пов'язаних з поверненнями і можливими наслідками браку. Очевидно, що там, де важлива безпека, стаття витрат, що забезпечує стандарт якості, може виявитися вирішальною.
Система якості включає: забезпечення якості; управління якістю; поліпшення якості. Вона створюється керівництвом підприємства як засіб реалізації політики в галузі якості. У системі якості функціонують замовник (споживач) і постачальник (виготовлювач).

Література

1. В.О.Василенко, Г.І. Ткаченко Виробничий (операційний) менеджмент .- К.:ЦУЛ , 2003
2. Гэлловэй Лес Операционный менеджмент. – СПб: Питер, 2001
3. Козловский В., Маркина Т.В., Макаров В.М. Производственный и операционный менеджмент. Учебник – СПб .: Специальная литература, 2005
4. Андрушків Б.М., Кузьмін О.Б. Основи менеджменту. – Львів : вид-во Світ, 2006

Повна інформація про роботу

реферат "Основи управління якістю" з предмету "операційний менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 10.09.2011 в 18:52. Автором даного матеріалу є Іван. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1120 та скачано 63 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Іван...

реферат написано доступно, простою мовою і, разом з тим, професійно


Подібні матеріали