Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Менеджмент

Загальна характеристика ВАТ „Львівська макаронна фабрика”ВАТ «Львівська макаронна фабрика»- підприємство харчової промисловості, засноване у 1922 році в м.Львові.
Завдяки сучасній технічній базі, стабільному фінансовому положенні, добрій репутації серед покупців та постачальників підприємство входить до 10 найбільших підприємств-виробників макаронних виробів України.
Підприємство є лауреатом, фіналістом і переможцем багатьох всеукраїнських та закордонних конкурсах та виставках. Фабрика має необхідні виробничі, побутові та офісні приміщення з відповідною іженерною інфраструктурою та висококваліфікований персонал.
Основною стратегією розвитку підприємства є постійне вдосконалення техніки та технології, розширення асортименту продукції з метою задоволення потреб споживачів високоякісними макаронними виробами.
У 2004 році була проведена повна реконструкція та модернізація обладнання, встановлена і введена в експлуатацію сучасна автоматична технологічна італійська лінія безперервного циклу. При виробництві короткорізаних макаронних виробів застосовується тільки вакуумна технологія замісу та високотемпературні режими сушіння.
Продукція підприємства-екологічно чистий продукт без використання барвників, консервантів та добавок, виготовлений з пшеничного борошна вищого гатунку, який відповідає високим споживчим вимогам: збереження форми при варінні, чудовий товарний вигляд, відсутність кришива, чудові смакові якості.За якістю продукції стежить відповідним чином акредитована виробночо-технологічна лабораторія.
Основними перевагами макаронних виробів як продукту харчування є :
1. висока поживна цінність;
2. висока засвоюваність білків і повільних вуглеводів, які створюють відчут-тя ситості, мають цінність для харчування людей, особливо зайнятих фізичною працею;
3. швидкість і простота приготування (тривалість варіння від 6 до 12 хвилин);
4. можливість їх тривалого зберігання (1 рік), без зміни властивостей.
Асортиментна лінійка підприємств становить 19 найменувань короткорізаних макаронних виробів, фасованих та вагових, які реалізуються під торговельною маркою „Євромак” в таких відомих супермаркетах як: Метро, Фуршет, Львівхолод, Інтермаркет, Сільпо, Арсен, Рукавичка, Вопак. Продукція фасується в :
• Поліпропіленові пакети 400 г та 1000 г.
• Політиленові пакети 3 кг та 5 кг(„економічна упаковка”).
• Крафт-мішки вагою від 16 до 20 кг.
ВАТ „Львівська макаронна фабрика” лауреат Сільськогосподарської виставки-ярмарки ”Осінь – 2004” (м. Львів); лауреат 6 Всеукраїнського форуму харчової промисловості- спеціалізованої виставки „Хліб України” (м.Одеса, 2004р.); переможець регіонального етапу та фіналіст Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” в номінації „Продовольчі товари України: макаронні вироби” (м. Київ- 2005 рік); Асамблеєю ділових кіл України продукції підприємства присвоєно міжнародну нагороду „Європейська якість” (м.Київ-2005 рік) та суспільну відзнаку якості „Вища проба ” (м.Київ-2005 рік); учасник загальноукраїнських проектів „Харчова та переробна промисловість України” та „Україна аграрна” отримала відзнаки у номінаціях „Лідер харчової та переробної примисловості 2005 року” і „Лідер агропромислового комплексу 2005 року”; переможець всеукраїнського конкурсу-виставки”Кращий вітчизняний товар 2007 року”, лауреат всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” в номінації „Продовольчі товари” (м.Київ – 2006 року) лауреат „Международний деловой совет” та лауреат Международной премії Знак Пачьота „Лидер національной економіки 2007 г.” (г.Москва).Підприємству у 2006 році було вручено Прем’єр Міністром України В.Януковичем Диплом учасника презентаційного альманаху „Діловий імідж України: партнерство та інтеграція у світову економічну співдружність”.
Голову правління Гнатува Є.М. відзначено надгрудними знаками „Суспільне визнання”, „Європейська якість”, „Золотий меркурій ” 2005 рік; „Успішний керівник ” 2006 рік, ордером „Святого Миколая Чудотворця 3-го ступеня” 2007 рік.
Зазначених високих показників у роботі фабрика досягає завдяки голові правління Євгену Гнатову, досвідченому керівнику, новатору, професіоналу з великим інтелектуальним потенціалом, умілому організатору, зваженому у прийнятті рішень.
Підприємство постійно розвивається. В перспективі планується запуск млина, що дасть можливість виготовляти власне високоякісне борошно для виробництва виробів.Також можна сказати, що обсяги виробництва у ВАТ „Львівська макаронна фабрика” порівняно великі навідміну від інших підприємств. Обсяги виробництва у 2007 році склав 854 000 $, а чистий прибуток склав 128 000 $. Ще слід зазначити, що від співпраці з іноземними покупцями наше підприємство отримало прибуток у розмірі 37 000 $.
Відкрите Акціонерне Товариство ВАТ „Львівська макаронна фабрика” засноване, згідно з наказом регіонального відділення фонду Державного майна України по Львівській області від 30 липня 1996 року №1928, шляхом перетворення державного підприємства у процесі приватизації у відкрите акціонерне Товариство, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України „Про особливості привитизації в агропромисловому комплексі” №290 від 10.07.1996 року, та закону України „Про особливості привитизації майна в агропромисловому комплексі ” №51-93 від 17.05.93, та з дотриманням положень Законів України „Про підприємства” , „Про господарські товариства”.
Відкрите Акціонерне Товариство „Львівська макаронна фабрика” є правонаступником державного підприємства „Львівська макаронна фабрика”. Що стосується місцязнаходження та юридичної адреси ВАТ „Львівська макаронна фабрика”:-79022, м.Львів, вулиця Городоцька, 170.
Щодо мети діяльності ВАТ”Львівська макаронна фабрика” є максимальне одерження прибутку від діяльності ВАТ, шляхом здійснення виробничої, торгівельної, інвестиційної та іншої підприємницької діяльності, найефективнішого використання майна та виробничих потужностей ВАТ, застосування новітніх технологій, прогресивних форм організації виробництва та оплати праці для задоволення попиту населення в макаронних виробах, продуктах харчування, товарах народного вжитку, збільшення кількості робочих мість у сфері зайнятості населення, задоволення соціально-економічних потреб акціонерів та працівників ВАТ.
Предметом діяльності ВАТ є:
• Переробка сільськогосподарської продукції;
• Виробництво макароних виробів та інших прдуктів харчування;
• Виробництво гофротари;
• Торговельна діяльність, гуртова, роздрібна (в тому числі виїздна);
• Торгівля продовольчими та промисловими товарами, в тому чмслі через мережу фірмових магазинів, кіосків, лотків;
• Реалізація продукції ВАТ населенню, працівникам підприємства, суб’єктам господарської діяльності, державним структурам шляхом гуртової та роздрібної торгівлі;
• Виробництво, заготівля, закупівля та переробка сільськогосподарської продукції;
• Закупівля сільськогосподарської продукції в юридичних та фізичних осіб (населення в тому числі і за готівку);
• Виробництво іншої продукції, товарів широкого вжитку, в тому числіпромтоварів, будматеріалів та інших;
• Збір та переробка вторинної сировини і відходів виробництва, а також використовують экспресс-анализаторы зерна. ;
• Доведення сільськогосподарської продукції до зберігальних кондицій;
• Складування, зберігання, консигнація промислових та продовольчих товарів, в тому числі сільськогосподарської продукції;
• Постачання юридичних та фізичних осіб насінням, розсадою, комбікормами, продуктами переробки і відходами сільськогосподарської продукції;
• Організація і створення підприємств по виробництву і переробці сільськогосподарської продукції, організація підсобних господарств;
• Організація цілбвої доставки продукцції споживачам;
• Надання платних послуг по зберіганню, складуванню продукції і таварів;
• Залучення іноземних інвестицій, створення підприємств з різною формою власності по виробництву і продажу товарів народного споживання;
• Організація громадського харчування;
• Оренди, в тому числі лізингові операції;
• Представництво інтересів зарубіжних партнерів в Україні;
• Здійснення промислового та громадського будівництва для господарських і соціальних потреб ВАТ та для комерційних цілей;
• Проведення культурно-масових, спортивних та рекламних заходів, виставок, ярмарок;
• Зайняття зовнішньо-економічною діяльністю у всіх її формах, відповідно до статуту, чинного заководавства України та міждержавних Угод України з іншими державами;
• Таропакування та фасовка продукції, що воготляється;
• Налагодження мережі роздрібної торгівлі продукцією ВАТ”Львівська макаронна фабрика”;
Здійснення інших видів діяльності, не заборонених чинним законодавством України. Основними перевагами макаронних виробів як продукту харчування є можливість їх тривалого зберігання (1 рік), без зміни властивостей, і швидкість приготування (від 7 до 12 хв.).
Для виробництва макаронних виробів використовується сировина: борошно вищого гатунку з м'якої пшениці для макаронних виробів. Кожна партія сировини повинна супроводжуватись посвідченням про якість з наведеними у ньому відомостей про відповідність медико-біологічним нормам безпеки і вимогам нормативної документації. Основні вимоги до якості макаронних виробів регламентуються ГОСТом 875-92.
З метою реалізації виробленої стратегії, направленої на виробництво конкурентоспроможної на ринку продукції, ВАТ «ЛМФ» провело реконструкцію та технічне переозброєння підприємства. Вона здійснена у два етапи.
На першому етапі здійснена реконструкція головного цеху та будівництво сучасної котельні продуктивністю 4, 2 тонни пари на годину, що дозволило забезпечити паром виробництво високоякісних макаронних виробів.
Другий етап реконструкції – технічне переозброєння виробництва в результаті використання новітніх технологій виробництва високоякісних макаронних виробів, а встановлення автоматичної лінії безперервного циклу з виробництва короткорізаних макаронних виробів продуктивністю 1500 кг/год.
Високопродуктивна технологія з використанням високих температур сушіння та режиму вакуумування виготовлення макаронних виробів, запропонована італійськими фахівцями дозволяє забезпечити якість продукції на рівні кращих світових зразків. Комплексна автоматизована система управління дає змогу оптимізувати технологічні процеси, а також забезпечити безпечну експлуатацію автоматичної лінії безперервного циклу з виробництва короткорізаних макаронних виробів при мінімальній чисельності виробничого персоналу.
Для виготовлення продукції максимально залучені українських виробників сировини та матеріалів, зокрема Львівський КХП №1, Стрийський КХП №2, Луцький КХП №1, ТзОВ „Дунапак-Україна”, ПП. „Єврофлекс”, ТзОВ „Бліц-флекс”.
Пуск автоматичної лінії в експлуатацію відбувся в серпні-вересні 2004 року. В результаті реалізації проекту було створено понад 70 нових робочих місць.
На сьогоднішній день виготовляється тринадцять видів макаронних виробів, протягом найближчих місяців планується запуск декількох нових видів. Готова продукція фасується в поліпропіленову упаковку по 400 г та 1 кг, у поліетиленові мішки вагою по 3 та 5 кг., а також крафтмішки від 16 до 20 кг. Реалізація здійснюється під торговою маркою «Євромак»
Види діяльності, які, згідно чинного законодавства, потребують спеціальних ліцензій та дозволів, можуть здійснюватись тільки після їх отримання .
ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
ВАТ є юридичною особою. Права та обов’язки юридичної особи ВАТ набуває з дня його державної реєстрації. Товариство має самостійний баланс, разрахунковий рахунок в банківській установі, круглу печатку зі своєю повною назвою, фірмовий знак, торгову марку (символіку), які затверджуються Правлінням ВАТ і реєструються у встановленому чинним законодавством порядку, інші необхідні реквізити. Може мати валютний та інші рахунки в установах банків, відповідно до чинного законодавства України.
Відкрите акціонерне Товариство здійснює свою діяльність, віповідно до чинного законодавства України та статуту.
Відкрите акціонерне Товариство є власником належного йому майна і відповідно до чинного законодавства, здійснює володіння, користування та розпорядження належних йому майном.
Відкрите акціонерне Товариство несе відповідальністьпо своїх зобов’язаннях тільки в межах належного йому майна. Акціонери можуть зазнати збитків від діяльності ВАТ лише в межах свого внеску до Статутного фонду (пакету належних їм акцій).
Відкрите акціонерне Товариство не відповідає за майновими зобов’язаннями акціонерів.
Ризик випадкової загибелі, чи пошкодження майна, що є власністю ВАТ, чи передане йому в користування, несе ВАТ.
Відкрите акціонерне Товариство є правонаступником прав і обов’язків державного підприємства „Львівська макаронна фабрика”.
Майно Відкритого акціонерного Товариства є його власністю і складається із сукупності основних засобів та інших позаоборотних активів, обігових коштів, та інших цінностей, вартість яких відображена в самостійному балансі ВАТ.
Джерелами формування майна ВАТ є:
• Майно, передане йому у власність засновником;
• Продукція, вироблена ВАТ, внаслідок господарської діяльності;
• Доходи від господарської діяльності ВАТ;
• Надходження від реалізації цінних паперів ВАТ;
• Кредити банків та інших кредиторів;
• Доброчинні внески;
• Інше майно, набуте на підставах, не заборонених чинним законодавством.
Відкрите акціонерне Товариство має право продавати, передавати безкоштовно, обмінювати, передавати в оренду юридичним та фізичним особам в порядку, передбаченому чинним законодавством, засоби виробництва та інші матеріальні цінності, використовувати та відчужувати їх іншим способом, якщо це не суперечить чинному законодавству України та статусу, а також набувати засоби виробництва та інші матеріальні цінності всіма передбаченими чинним законодавством шляхами.
Відкрите акціонерне Товариство має право укладати угоди (контракти), зокрема угоди купівлі-продажу, підряду, страхування майна, перевезень, поставки, зберігання, доручення і комісії та інші, передбачені чинним законодавством, набувати особистих майнових та особистих немайнових прав, вступати в зобов’язання, бути позивачем або відповідачем у суді, господарському та третейському судах, а також у судах інших держав.
Відкрите акціонерне Товариство має право у встановленому чинним законодавством порядку:
• Випускати цінні папери;
• Засновувати об’єднання та вступати в об’єднання з іншими суб’єктами господарської діяльності;
• Створювати на території України та за її межами свої філії, представництва та дорічні підприємства, а також спільні підприємства;
• Чинити інші дії, що не суперечать чинному законодавству України.
Створені Відкритим акціонерним Товариством філії, представництва та дорічні підприємства, можуть наділятись основними засобами та обіговими коштами, які належать ВАТ. Керівництво їх діяльністю здійснюється особами, що призначаються Правлінням ВАТ.

Повна інформація про роботу

звіт з практики "Загальна характеристика ВАТ „Львівська макаронна фабрика”" з предмету "Менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 28.08.2010 в 20:43. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 2580 та скачано 110 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали