Головна » 2010 » Червень » 26 » Підтверджено виявлення елементу з атомним числом 114

Підтверджено виявлення елементу з атомним числом 114

Міжнародна група фізиків зареєструвала в експерименті 13 атомів унунквадія - елементу з 114 протонами в ядрі.

Перше повідомлення про відкриття унунквадія з'явилося в 1999 році: його авторами стали співробітники Об'єднаного інституту ядерних досліджень в Дубні. Торік група вчених з Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі (США), очолювана Хайно Нітше (Heino Nitsche) і Кеном Григоричем (Ken Gregorich), підтвердила цей результат, отримавши два атоми потрібного елементу.


Новий експеримент проводився в центрі дослідження важких іонів ім. Гельмгольца (Німеччина). Пучок іонів кальцію, що містить 20 протонів, прямував на фольгу, вкриту плутонієм, атомне число якого дорівнює 94. Дослід тривав близько чотирьох тижнів; за цей час вченим вдалося зареєструвати два ізотопи унунквадія (288Uuq и 289Uuq), причому більшість атомів розпадалися за декілька десятих доль секунди, але один протримався цілих 3,6 с.


Тщательно следишь за последними событиями в мире? Главные новости России и мира ты можешь читать на сайте Divanov.ru. Свежесть и актуальность - вот главные атрибуты действительно хороших новостей. Будь в курсе всех главных событий вместе с Divanov.

Представлені дані вже розглядаються фахівцями Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії, і найближчим часом унунквадій, ймовірно, буде визнаний офіційно. Хімічні властивості нового елементу поки що, проте, не встановлені: висловлюються припущення про те, що він повинен нагадувати свинець або благородні гази.


Нагадаємо, у лютому поточного року свою офіційну назву отримав 112-й елемент коперніцій.