Головна » 2010 » Липень » 2 » 8 даремних загадок

8 даремних загадок

8 місце. Яке винахід продемонстрував в 1878 році Чарльз Беннет, підірвавши для цього осла?

У 1878 році американець Чарльз Беннет винайшов новий засіб, що дозволяє фіксувати кадр на фотоплівці майже без будь-якої затримки. Для його демонстрації він провів експеримент, в якому підірвав осла. Детонатор прив'язаною до ослу вибухівки був одночасно з'єднаний із затвором камери.
Експеримент вдався: апарат чітко зафіксував момент вибуху голови осла.

7 місце. Де знаходиться озеро з солоною водою, мешканці якої укладені в пастку?

Озеро Могильне в Мурманській області унікально наявністю чотирьох шарів різного ступеня солоності. У самому верхньому шарі з прісною водою мешкають

дафнії і рачки. У самому нижньому шарі, де солоність досягає 3,3%, мешкають лише пурпурові бактерії. У середніх шарах живуть типові морські мешканці, наприклад морські зірки. Вони знаходяться у своєрідній пастці, так як не здатні жити ні в верхньому, ні в нижньому шарі.

6 місце. Ким є австралієць Джеймс Харрісон, завдяки якому врятували життя вже більше 2 мільйонів новонароджених?

74-річний австралієць Джеймс Харрісон за своє життя здав кров майже 1000 разів. Антитіла в його рідкої групи крові допомагають вижити новонародженим з важкою формою анемії. Усього завдяки донорства Харрісона, за приблизними підрахунками, вдалося врятувати більше 2 мільйонів немовлят.

5 місце. Чому влада Омська демонтували афішу дитячої вистави під назвою «Чекаємо на тебе, веселий гном»?

Дмитро Медведєв у лютому 2010 року відвідав Омськ. На шляху проходження його кортежу висіла афіша дитячої вистави під назвою «Чекаємо на тебе,
веселий гном », яку міська влада в терміновому порядку демонтували.

4 місце. Навіщо власник однієї фірми в 1960-х роках подарував всім хлопцям в його кварталі за новою Рогатці?

У 1960-х роках власник однієї міланській фірми, що займається скління вікон, подарував всім хлопцям в кварталі за новою Рогатці на честь ювілею компанії. Подарунок супроводжувала його візитка з написом: «З вдячністю за незмінне співпрацю».

3 місце. На чиїй могилі зроблено напис: «Він лежить десь тут"?

Одним з найважливіших законів в квантовій механіці є принцип невизначеності, відкритий Гейзенбергом, згодом отримав Нобелівську премію. Напис на могилі Гейзенберга посилається на цей принцип і говорить: «Він лежить десь тут».

2 місце. Де зовсім недавно загасили пожежу, що тривав безперервно протягом 130 років?

Тільки в 2004 році вдалося загасити пожежу на китайському вугільному родовищі Люхуангоу, який тривав безперервно протягом 130 років. Полум'я
спалювали майже 2 мільйони тонн вугілля на рік.

1 місце. У якій державі можна виявити двері в пекло?

У 1971 році при бурінні розвідувальної свердловини в Туркменістані геологи натрапили на підземну порожнину. Утворився провал, заповнений газом, в
який опустилася бурова вишка з усім обладнанням. Щоб шкідливий газ не виходив назовні, його вирішили підпалити. Припускали, що через кілька днів пожежа згасне, однак газ горить і до цього дня. Мандрівники дали цьому місцю назву «Двері в пекло».