Головна » 2010 » Липень » 5 » Десять фактів про аеропорти

Десять фактів про аеропорти

10 місце: Найстарішим аеропортом світу є берлінський «Темпельхоф": він був збудований в 1923 р., і вважається, що саме зовнішній вигляд «Темпельхоф» послужив прообразом для більшості сучасних аеропортів. У 2008 році аеропорт спробували закрити як економічно невигідний, проте жителі Берліна запротестували, адже «Темпельхоф» вважається визначною пам'яткою міста.

9 місце: Найбільший аеропорт світу знаходиться, звичайно, в Дубаї. Його площа складає близько 140 кв. кілометрів (!) Будівництво обійшлося в 8 млрд. доларів.

8 місце: Найбільш непунктуальними вже кілька разів визнавався Міжнародний аеропорт Бразиліа, Brasilia International (BSB). У 2007 р. з цього аеропорту за графіком відлетіли менше 27% рейсів. Середній час затримки склало 52 хвилини.

7 місце: Найбільш комфортабельними і безпечними вважаються міжнародний аеропорт Гонконгу, а також аеропорти «Шанджі» в Сінгапурі і «Інчеон» в південнокорейському Сеулі.

6 місце: У список найжахливіших аеропортів світу не раз потрапляли лондонський «Хітроу» (із-за поганої організації простору і постійної втрати багажу), паризький "Шарль де Голль», через погану організацію транзиту, черг на контролі і некомфортних залів, і обидва «Шемеретьева»: через затори на під'їздах, низького комфорту, бруду, шахраїв-таксистів, черг на паспортному контролі і захмарних цін в кафе.

5 місце: Одним з найнебезпечніших у світі вважається аеропорт Паро, розташований в королівстві Бутан. Аеровокзал оточений вершинами Гімалаїв, що підносяться на 4880 метрів. Посадити там літак можуть тільки спеціально підготовлені пілоти.

4 місце: Найдовшою у світі злітно-посадочної смугою володіє авіабаса «Едвардс» у США: смуга 15/33 розташована на поверхні висохлого озера Роджерс, і її довжина становить 12100 м.

3 місце: Міжнародний аеропорт Принцеси Юліани на острові Сен-Мартен (Кариби) знаменитий тим, що літаки, заходячи на посадку з боку моря, пролітають прямо над пляжем, а потім над шосе, де розміщені знаки-попередження про дуже низько летять літаках.

2 місце: Однією з найкоротших у світі є злітно-посадкова смуга Матекане в Лесото. Для розгону і приземлення пілоту відводиться всього 416 метрів, і краще не промахуватися: смуга закінчується урвищем в гірську ущелину на висоті 2 тисячі 303 метри.

1 місце: Злітно-посадкова смуга аеропорту на острові Бара (Шотландія) являє собою мілководну бухту. Ступінь жорсткості приземлення там залежить від припливів і відливів.