Головна » 2010 » Липень » 2 » Історія виникнення шпоргалки

Історія виникнення шпоргалки

Шпаргалку винайшли зовсім не школярі, що вчаться на двійки , і навіть не традиційно п'яні студенти середніх століть. Її авторство приписують одній з наймогутніших людей Західної Європи кінця VIII століття, королеві франків - Карлу Великому.

Карл Великий в роки свого правління розширив межі Франкської держави удвічі, хоча не умів читати і писати. Але укази підписані його рукою дійшли і до наших днів. Як же це могло вийти? Відповідь дуже проста, у Карла Великого була шпоргалка. Вченими "мужами" того часу був придуманий і виготовлений зразок підпису на пергаменті. Коли потрібно було підписати державний документ, Карл ретельно змальовував своє ім'я і титул зі шпоргалки.

Шпоргалки популярні у ораторів, вчителів, телеведучих і звичайно ж студентів і школярів. Шпоргалка потрібна, коли необхідно запам'ятати велику кількість інформації, а це зробити по якихось причинах неможливо. Студенти, школярі і абітурієнти довели майстерність виготовлення шпаргалки до досконалості. Допоміжний інструмент для складання іспиту або заліку перетворився на хитромудру систему з папірців, а іноді і з використанням технічних хитрощів.