Головна » 2010 » Липень » 5 » У шаблезубих кішок були дуже потужні кінцівки

У шаблезубих кішок були дуже потужні кінцівки

Співробітники Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) провели рентгенівське дослідження кісток кінцівок шаблезубих кішок Smilodon fatalis і порівняли отримані дані з рентгенівськими знімками кісток інших представників сімейства котячих.

S.fatalis, яких часто називають шаблезубими тиграми, населяли Північну і Південну Америку ще близько 10 тисяч років тому, полюючи на крупних ссавців (бізонів, мастодонтів, мамонтів). Їх сильно збільшені в розмірах ікла мали овальний перетин, що робило їх вельми крихкими. "Конічні ікла сучасних котячих надійніші, - відначає автор роботи Джулі Мічен-Семюельс (Julie Meachen-Samuels). - Такі зуби не руйнуються навіть в тих випадках, коли здобич активно чинить опір".

Для того, щоб захистити свої ікла, шаблезубі кішки, ймовірно, прагнули спочатку припинити рух противника, затиснувши його передніми лапами. Звідси можна зробити висновок про те, що у цих тварин були дуже потужні кінцівки.

Порівняти потужність S.fatalis, двадцяти восьми видів котячих, що дожили до наших днів, і величезного вимерлого американського лева Panthera atrox вченим допомогли рентгенівські знімки. За даними вимірів був побудований графік, на якому відкладалося відношення відносної міцності кісток до їх довжини. Як з'ясувалося, плечові кістки S.fatalis виділяються на загальному фоні, тоді як їх стегнові кістки мають цілком звичайні характеристики.

Плечові кістки шаблезубих кішок, уточнюють автори, мають збільшений діаметр і товщий зовнішній кортикальный шар, що додає жорсткість. "Цей факт вказує на те, що S.fatalis навантажували свої передні кінцівки сильніше, ніж інші види котячих", - резюмує Дж.Мічен-Семюельс.