Головна » 2010 » Липень » 5 » Зонд Hayabusa, що побував на астероїді, доставив на Землю мікрочастки

Зонд Hayabusa, що побував на астероїді, доставив на Землю мікрочастки

У капсулі японського космічного зонда Hayabusa ("Сокіл") виявлені мікроскопічні частки, можливо, взяті з поверхні астероїда Ітокава, повідомило в понеділок інформаційне агентство Kyodo із посиланням на Японське аерокосмічне агентство JAXA.

Закажи качественный утеплитель от Галант. Высокое качество теплоизоляционных материалов и ориентация на производство современных высокотехнологичных и эффективных продуктов


Дослідження за допомогою мікроскопа, впровадженого всередину капсули, показало, що в капсулі міститься газ, а на її стінках виявлені найдрібніші частки, розмір яких менше 1 міліметра.

Проте фахівці агентства вважають, що велика вірогідність попадання всередину капсули від 100 до 10 тисяч мікроскопічних часток земного походження ще до запуску зонда Hayabusa в космос.

Тепер вчені мають отримати частки з капсули і піддати їх всебічному аналізу, щоб точно визначити їх походження. Як очікується, остаточні результати дослідження стануть відомі після серпня цього року.

Астероїд Ітокава, довжина якого складає всього 700 метрів, а ширина - 300 метрів, виник при народженні Сонячної системи. Якщо мікроскопічні частки належать астероїду, вони представляють величезну наукову цінність, оскільки дозволять значно просунути дослідження зародження планет Сонячної системи та її подальшого розвитку.

Нагадаємо, Hayabusa був запущений в космос 9 травня 2003 року і в даний час є єдиним космічним апаратом, що зробив посадку і зліт з поверхні космічного тіла за межами системи "Земля-Місяць".