Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Менеджмент

Поняття електроенергетичної системиУривки

Ищешь надежный мобильный источник электроэнергии для ежедневного длительного использования? В интернет магазине 50hz.com.ua ты можешь выбрать качественные миниэлектростанции от мировых производителей по доступным ценам. Детальное описание, технические характеристики, а также отзывы покупателей в совокупности помогут тебе выбрать оптимальную миниэлектростанцию.
Електроенергетика України - це потужний, складний та багатогранний технологічний комплекс, метою якого є виробництво, передача і розподіл електроенергії між окремими споживачами.
Основою електроенергетики України є об'єднана електроенергетична система (ОЕС), яка здійснює централізоване енергопостачання власних споживачів і взаємодіє з енергосистемами сусідніх країн, забезпечуючи експорт та імпорт електроенергії.
Енергетична система (енергосистема) - сукупність електростанцій, електричних та теплових мереж, з'єднаних між собою і пов'язаних загальним режимом у безперервному процесі виробництва, перетворення й розподілення електроенергії та тепла за умови загального керування цим процесом.
Електроенергетична система - сукупність електрообладнання енергетичної системи та об'єднаних загальним режимом споживачів електричної енергії які становлять єдине ціле.
Енергетичний менеджмент (енергоменеджмент) - управління раціональним використанням енергії на всіх стадіях її виробництва, передачі, розподілу і споживання, включаючи комплексне оптимальне розв'язання технічних, економічних та екологічних проблем, пов'язаних із цим процесом.
Згідно із Законом України "Про електроенергетику" одним з основних напрямків державної політики в електроенергетиці є збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування ОЕС України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею. Забезпечення виконання цих функцій в Україні покладено на Державне підприємство НЕК "Укренерго".
НЕК "Укренерго" здійснює свою виробничу діяльність у таких напрямках:
Забезпечення надійної передачі електроенергії від електричних станцій до споживачів по електричних мережах напругою 220 кВ і вище, а також здійснюється обмін електроенергією з іншими державами.
Створення умов для ефективної роботи магістральних і міждержавних електромереж як складової частини інфраструктури ринку електроенергії України.
Централізоване оперативно-технологічне управління об'єднаною енергосистемою України із забезпеченням надійної паралельної роботи теплових, атомних і гідравлічних електростанцій України та паралельної роботи з енергосистемами країн СНД, Східної і Центральної Європи, запобігання порушенням режиму й аваріям системного значення, ліквідація аварій з найменшими втратами для країни, забезпечення цілісності енергосистеми України.
В електроенергетиці України діє єдина централізована диспетчерська система оперативно-технологічного управління виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії. Функції диспетчерського (оперативно-технологічного) управління об'єднаною енергетичною системою України виконує державне підприємство, яке визначається центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці. Централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління поширюється на суб'єкти підприємницької діяльності, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України.
Структуру державного підприємства, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління, визначає центральний орган виконавчої влади.
Централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління передбачає:
планування та оперативне управління потужностями електростанцій України з урахуванням режимів централізованого теплопостачання;
планування та контроль за додержанням режиму роботи об'єднаної енергетичної системи України;
запобігання аварійним ситуаціям і ліквідацію їх наслідків в об'єднаній енергетичній системі України шляхом підтримки необхідного балансу потужності та енергії, забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та її паралельної роботи з енергетичними системами інших держав;
розроблення і здійснення контролю за впровадженням нових систем протиаварійної автоматики та захисту, а також засобів зв'язку і диспетчерського (оперативно-технологічного) управління;
здійснення нагляду за експлуатацією систем протиаварійної автоматики та захисту.
Усі оперативні команди і розпорядження державного підприємства, що здійснює диспетчерське (оперативно-технологічне) управління відповідно до законодавства України, підлягають беззаперечному виконанню всіма суб'єктами підприємницької діяльності, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України. Втручання в диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України з боку державних органів, політичних партій і рухів та інших громадських організацій не допускається, крім випадків, передбачених законодавством України.
Суб'єкти підприємницької діяльності, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України, зобов'язані подавати державному підприємству, що здійснює диспетчерське (оперативно-технологічне) управління, звіти та інформацію, передбачені нормативно-технічними документами.
Диспетчерське управління балансом потужності та електроенергії для забезпечення функціонування оптового ринку електроенергії.
Основу компанії складають вісім електроенергетичних систем, які виконують виробничі завдання компанії на закріпленій території. До складу енергосистем входять 32 структурних підрозділи, які здійснюють безпосередньо експлуатацію магістральних та міждержавних електричних мереж у місцях їх розташування.
Крім того, НЕК "Укренерго" має також ряд відособлених (спеціалізованих) структурних одиниць. Це "Вінницяелектротехнологія", яка займається видпрацюванням нових технологій і навчанням персоналу компанії, "Головний інформаційно-обчислювальний центр", що здійснює впровадження і програмний супровід виробничо-технічних, господарських і фінансових задач енергокомпанії, а також пансіонат "Енергетик" із оздоровчим комплексом "Семидвір'я" і підрозділ громадського харчування "Енергетик". В компанії працює близько 12500 чоловік.

Література

1. Боровиков В.А. Электрические сети энергетические системы. – М., 1989.
2. Основи енергетики. – К., 1998.
3. Рокотян С.С. “Справочник по проектированию электроэнергетических систем” М. “ Энергия”,1987.
Повна інформація про роботу

реферат "Поняття електроенергетичної системи" з предмету "Менеджмент". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 05.08.2010 в 23:24. Автором даного матеріалу є Антон. З моменту опублікування роботи її переглянуто 389 та скачано 33 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Антон...

відмінна робота про електроенергетичну систему


Подібні матеріали