Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Основні правові системи сучасностіЗміст

Вступ 4
1 Система права: поняття та структура 5
2 Різноманіття сучасних систем права 8
2.1 Романо-германська правова система 12
2.2 Система загального (англо-саксонського) права 13
2.3 Зв’язок між системами романо-германського і англо-саксонського права 15
2.4 Соціалістична система права 16
2.5 Інші існуючі системи права 20
2.5.1 Мусульманська правова система 20
2.5.2 Індуська система права 24
2.5.3 Право Далекого Сходу 25
3 Правова система України 27
Загальні висновки 29
Література 31

Вступ

Кожна країна будує свою правову систему, беручи до увазі свої індивідуальні особливості історичного розвитку. Саме тому правові системи різних держав відрізняються друг від друга і мають свої характерні риси. Ця відмінність буває дуже значною. Проте, окремі країни роблять на інші безпосередній вплив, що має як політичний, ідеологічний, так і економічний характер. В результаті цього всередині права однієї держави співіснують різні правові системи.
В цій роботі зроблена спроба досліджувати відомі сучасній юридичній науці правові системи. Головною метою цієї роботи є вивчення особливостей правових систем сучасності, закономірності їхнього становлення і розвитку.
Правові системи відбивають соціально-економічний, політичний розвиток і рівень культури народу, отже, їхнє вивчення дозволяє відновити поняття про суспільні відносини, зрозуміти механізм суспільства виходячи з прав і обов’язків. Актуальність цієї теми, ще полягає в тім, що ми можемо з боку розглянути й оцінити право, що існує зараз в Україні, використовуючи при цьому досвід іноземних держав.
Право України тяжіє до романо-германської правової системи, основу якої складає писане право і закони. Зараз здійснюється реформа права в Україні, і вивчення особливостей правових основ інших країн дуже актуально на даний момент, тому що це допоможе проаналізувати українське законодавство, дозволить використовувати позитивні моменти й уникнути негативних наслідків. Тому ця тема також є актуальною.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Основні правові системи сучасності" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 22.10.2010 в 20:08. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 901 та скачано 50 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали