Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Регіональна економіка

Характеристика та оцінка розвитку економіки Волинської областіЗміст

1. Загальні  відомості. Економіка географічних положень
2. Економічна оцінка природно-ресурсного потенціалу
3. Розміщення населення. Основні форми розселення. Основні демографічні показники
4. Основні галузі господарства
4.1. Промисловість
4.1.1. Галузі спеціалізації
4.1.2.Інші галузі
4.2. Сільське господарство. Його спеціалізація
4.3. Транспорт. Специфіка його функціонування за окремими видами та в цілому. Особливості конфігурації транспортної мережі
5. Невиробнича сфера. Спеціалізація і розвиток сфер науки, освіти відпочинку, туризму, охорони здоров'я
6. Внутрішньо-економічне районування. Соціально-економічна мозаїчність території
7. Оптимальність розміщення продуктивних сил та господарської спеціалізації регіону. Проблеми а перспективи розвитку території.

Висновок
Список використаної літератури

Уривки

Едешь на отдых в жаркие края? Захвати с собой мобильный кондиционер, который не только охлаждает, но и служит в качестве осушительного или же вентилирующего прибора. По отношению к его габаритам технические возможности такого мобильного кондиционера просто невероятны.

Волинська область розташована на крайньому північному заході України у зоні українського Полісся та Волинської височини. Клімат помірно - континентальний. Адміністративний центр – місто Луцьк. На заході вона межує з Республікою Польща (протяжність кордону – 230 км), на півночі - з Республікою Білорусь (205 км), на сході - з Рівненською (410 км), на півдні - з Львівською (125 км) областями України.
Площа області становить 20,2 тис. км2 (3,3% території України) простягається з півночі на південь на 187 км, із заходу на схід – на 163 кілометри. Найбільша протяжність (93 км) між крайньою західною і південно-східною її точками.
Політико-географічне положення області є периферійним в Україні, але характеризується центральністю в Європі. Волинь розташована в центральній частині світового поясу найвищого політичного і соціально-економічного розвитку. ЇЇ центральне положення в європейській геополітичній системі є вигідним для налагодження економічних і культурних стосунків з країнами Європи. Позитивною стороною є сусідство з Польщею, і Білоруссю, з якими Україна підтримує дружні стосунки і область має протяжні зони контакту. Внаслідок цього Волинь має багато варіантів розвитку зовнішньополітичних, культурних та зовнішньоекономічних відносин і контактів, можливість виходу в європейські країни.
Один із важливих факторів розвитку продуктивних сил Волинської області – її вигідне транспортно-географічне положення (ТГП). Роль цього фактору постійно зростає в міру збільшення питомої ваги обробних галузей у промисловості області, розширення її економічних зв’язків. Через область проходять найкоротші транспортні шляхи, які з’єднують Україну, центр і південь Росії, країни Закавказзя і Середньої Азії з країнами Центральної і Західної Європи, найважливішими портами на Балтійському та Північному морях.
Область нерідко називають «вікном в Європу» на північному заході України. Нині вона підтримує різнобічні контакти більш як з 95 країнами світу.
Одна із головних рис ЕГП області – це її прикордонне положення в зоні контактної взаємодії і стику територіально-господарських структур України, Білорусі і Польщі, близькість до європейського ринку. Положення території області в цій інтеграційній зоні може і повинно сприяти активній участі краю в міжнародному і міжрайонному поділі та інтеграції праці, у транзитному транспортному обслуговуванні експортно-імпортних перевезень України.
Повна інформація про роботу

курсова робота "Характеристика та оцінка розвитку економіки Волинської області" з предмету "Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 03.02.2010 в 19:51. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1514 та скачано 114 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...