Головна » 2013 » Травень » 20 » Негативний досвід батьків передається дітям

Негативний досвід батьків передається дітям

Як відомо, діти з сімей алкоголіків, наркоманів чи криміналістів часто страждають різними патологіями, погано вчаться і ризикують піти по стопах батьків. Але нещодавно дослідники з Обернского університету та Католицького університету Америки встановили, що навіть часті сімейні сварки можуть стати причиною відставання дитини у розвитку.

Ми звикли розуміти під виразом "неблагополучна сім'я" якихось маргіналів. А між тим, сварки і конфлікти можуть відбуватися і в сім'ї з вигляду цілком нормальною, члени якої є адекватними і цивілізованими людьми.

Вчені відібрали 251 дитини з повних сімей. Всім дітям на момент початку дослідження виповнилося вісім років. Їх попросили розповісти про конфлікти в сім'ї, враховуючи їх частоту, ступінь напруження і наявність або відсутність примирення між дорослими. При цьому дослідники заміряли показники стресової реакції у дітей, зокрема, рівень респіраторної синусової аритмії, пов'язаної зі здатністю регулювати увагу і емоції. Після цього протягом трьох років випробовувані проходили тести на вміння швидко вирішувати різні завдання і оперативно виокремлювати нову інформацію. Як з'ясувалося, ті діти, яким часто доводилося ставати свідками сімейних сцен, демонстрували більш низький рівень адаптації до стресу, а також відрізнялися уповільненим інтелектуальним розвитком.

"Висновки дають нам докази того, що стрес зачіпає роботу системи відповіді на стресові ситуації, яка допомагає контролювати увагу, а те, як працює ця система, пов'язане з розвитком пізнавальних здібностей", - заявив один з авторів дослідження, доцент кафедри психології в Католицькому університеті доктор Бенджамін Хіннат.

Подбираете функциональные и удобные парты для детей? Детские парты Молл обладают удивительной и простотой регулировки, с этой задачей справится и сам ребенок. Удобная и точная мерная шкала, как правило, надежно встроена в само крепление, сцепляющее столешницу и каркас: это нововведение позволит наиболее точно определить необходимую высоту стола.

У свою чергу, фахівці з Університету Вісконсін-Медісон на чолі з професором психології та педіатрії Сетом Поллаком угледіли безпосередній зв'язок між випробуваними в дитинстві стресовими ситуаціями (насильство, побої, або життя в дитячому притулку, де панували суворі умови) і ослабленням імунної системи.

У крові добровольців, що охарактеризували своє дитинство як нещасливе або стресовий, був виявлений високий рівень антитіл, що впливають проти вірусу простого герпесу (HSV-1), як правило, зустрічається у прихованій (латентній) формі. Ці антитіла виробляються організмом, якщо його імунна система перебуває у пошкодженому стані. У крові тих, хто назвав своє дитинство благополучним, рівень антитіл проти герпесу не перевищував норми. За словами професора Поллака, наш імунітет є не вродженим, а набутим, і стан імунної системи дуже сильно залежить від умов, в які ми потрапили в роки раннього розвитку. Адже наша нервова система невіддільна від інших органів. При стресі відбувається гормональний викид, що впливає на весь організм, змінюється його біохімія. Все це поступово розхитує імунну систему.