Головна » 2013 » Вересень » 2 » Професія - будівельник: кадровий голод в галузі з високими зарплатами

Професія - будівельник: кадровий голод в галузі з високими зарплатами

В останні роки число вакансій у будівництві зросла, фахівці нарікають на брак кадрів, проте конкурс серед претендентів залишається низьким.

Парадоксальна ситуація склалася у будівельній галузі - число вакансій в останні роки зросло мало не в два рази , девелопери говорять про сильній нестачі кадрів , а зарплати перевищують середні по країні. Проте конкурс серед претендентів на роботу в галузі будівництва залишається низьким, і вакантні місця найчастіше займають або мігранти , або старі кадри.

Выбираете оборудование для торкретирования? Менеджеры компании АО «Альпсервис» с удовольствием выберут для вас торкрет установка купить в мобильном режиме. Компания уже более 15 лет специализируется на выполнении работ по торкретированию, антикоррозионных работах, усилении конструкций и производстве торкрет оборудования.

Будівництво в останні роки стало однією з найбільших сфер зайнятості в РФ - на цю галузь припадає 7 % всіх вакансій рекрутингового порталу Superjob.ru . " У загальній структурі даний сегмент займає четверте місце» , - уточнює керівник відділу аналітики порталу Валерія Чернецова .

Вона вказує , що різні держпрограми , спрямовані на збільшення обсягів житлового будівництва та розвиток інфраструктурних об'єктів у містах , а також підготовка до Олімпіади 2014 року в Сочі призвели до різкого збільшення числа робочих місць - за півтора року кількість вакансій зросла на 75 %.

Проте , зауважує Чернецова , зараз спостерігається уповільнення темпів щомісячного приросту числа оголошень про роботу . Якщо торік з січня по червень середній приріст склав 10 % , то в цьому - тільки 5 %.

Два мільйони вакансій

Населення кваліфікованих вітчизняних будівельників не встигає за зростанням числа вакансій , говорять експерти. " У будівництві один з найнижчих конкурсів на вакансію - 2,5 резюме на одне оголошення " , - вказує Чернецова . Віце -президент Національного об'єднання будівельників ( НОСТРО ) Олександр Журавльов уточнює , що сьогодні будівельному комплексу Росії необхідно більше 2 мільйонів висококваліфікованих робітників та інженерів.

Найбільш затребуваними фахівцями , за даними порталу Superjob.ru , серед інженерних кадрів є інженери -проектувальники. Їх пошуку присвячені 24,6 % запитів від загальної кількості вакансій у цій сфері в липні 2013 року. При цьому на кожну пропозицію про роботу припадає всього 2,9 резюме . На другому місці в рейтингу найбільш популярних запитів роботодавців - інженер -кошторисник (13%) , на третьому - головний інженер проекту ( 12,2 %). Також в десятку " гарячих " фахівців увійшли інженери виробничо -технічного відділу , інженери - конструктори , інженери - геодезисти , інженери з технічного нагляду , архітектори , інженери - будівельники та інженери- енергетики.

На кваліфікованих і некваліфікованих робітників припадає близько 39 % вакансій будівельного ринку праці , йдеться в дослідженні Superjob.ru . У цьому сегменті беззастережно лідирують виконроби , їх пошуку присвячена п'ята частина запитів роботодавців . Також будівельним компаніям вкрай потрібні електромонтажники (10,3 %) , електрики (9,2 %) , зварювальники (7,1 %) і , як не дивно , різноробочі (5,7 %). Серед інших затребуваних професій - обробники, машиністи крана і екскаватора , монтажники слабкострумових систем і малярі .

Випускнику будівельного ВУЗу, що зумів - таки подолати віковий ценз і довести роботодавцю свою компетентність , доведеться зіткнутися з ще однією неприємністю - його чекає не найвища зарплата , з якою він буде миритися в перші роки роботи .

"Випускник вузу буде отримувати заробітну плату залежно від його спеціальності і посади У середньому це від 30 тисяч рублів , в проектних організаціях - . Трохи більше » , - каже представник " СУ- 155" . За його словами , в Московській області починаючому спеціалісту будуть платити від 25 тисяч рублів. У Санкт -Петербурзі рівень заробітної плати може починатися від 25-30 тисяч рублів , говорить Голубєва з "Групи ЛСР " .

Проте, вказує віце -президент НОСТРОЯ , доходи випускників будівельних вузів ростуть досить швидко. "Як правило , досвід набувається за 1-2 роки , а з цим збільшується і заробітна плата - до 60-70 тисяч рублів » , - говорить він.

У середньому в Москві рівень очікуваних зарплат шукачів будівельних спеціальностей становить 81,1 тисячі рублів на місяць , у той час як роботодавці розраховують знайти співробітника за 67,5 тисячі рублів , свідчать дані рекрутингового порталу HeadHunter.ru . Для Санкт -Петербурга ці цифри становлять відповідно 57,8 тисячі і 53,6 тисячі рублів на місяць , для Краснодара - 46,6 тисячі і 43,6 тисячі рублів на місяць , в Нижньому Новгороді - 41,8 тисячі і 39,6 тисячі рублів на місяць , в Казані - 35,8 і 33,7 тисячі рублів на місяць. Ростов -на- Дону став єдиним містом в добірці , де запити виявилися нижче пропозиції - невибагливі ростовські будівельники запитують 39 тисяч рублів на місяць , тоді як будкомпанії готові платити їм 40,5 тисячі рублів.

У цілому ж , резюмував представник HeadHunter , будівельники отримують приблизно на 20-30 % вище середніх заробітків по країні.