Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Контрольна робота з цивільного процесуЗміст

1. Поняття, значення та види процесуального представництва 3
2. Цивільна процесуальна правосуб’єктність 7
3. Роль доказів і доказування в цивільному процесі, види доказів 10
Задача 14
Використана література 17

Задача


При розгляді судом справи про розірвання шлюбу між Буденно і Самоук позивачка просила передати їй п’ятирічного сина, який перебував на вихованні у матері відповідача. Суд не звернув уваги на цю обставину, постановив рішення і позов задовольнив.
Визначити осіб, які мають брати участь у цій справі.
Як і де позивачка може оскаржити рішення суду.

Рішення.


Згідно із ст. 98 ЦПК особами, які беруть участь у справі, визнаються: сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб, прокурор, органи державної влади та місцевого самоврядування у передбачених цим Кодексом випадках, особи, які за законом діють на захист прав і свобод інших осіб, а також заявники та інші заінтересовані особи у справах окремого провадження та справах, що виникають з адміністративно-правових відносин.
В цій справі мають брати участь, перш за все, сторони: позивачка та відповідач — Буденко і Самоук.
Ст. 101 ЦПК гласить, що права та охоронювані законом інтереси неповнолітніх, які не досягли п’ятнадцяти років, захищають в суді їх законні представники — батьки, усиновителі, опікуни чи піклувальники. Тобто інтереси їх п’ятирічного сина має представляти інша особа — мати відповідача, у якої він перебував на вихованні. Тому вона є ще одною особою, яка має брати участь в справі та захищати інтереси унука.
Право апеляційного оскарження встановлює ст 290 ЦПК. Згідно з нею, сторони у цивільного процесі мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково. Ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених Кодексом. Ст. 292 встановлює, що строки апеляційного оскарження скарги, подання на ухвали суду першої інстанції подаються протягом п’ятнадцяти днів з наступного дня після їх ухвалення.
Якщо позивачка має намір оскаржити рішення суду, вона має звернутися до прокурору, який офіційно оформить апеляційну скаргу чи подання. Ст. 293 встановлює, що апеляційна скарга, апеляційне подання прокурора викладається чітким машинописним текстом. В апеляційній скарзі, апеляційному поданні прокурора зазначається:
1) назва суду, до якого подається скарга, апеляційне подання прокурора;
2) особа, яка подає скаргу, подання, її місце проживання або знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку;
3) повна і точна назва інших осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку;
4) посилання на рішення, ухвалу, що оскаржується, та межі оскарження;
5) обгрунтування апеляційної скарги, апеляційного подання прокурора: у чому полягає неправильність рішення (ухвали) суду, обставини справи та закон, якими спростовується рішення; нові факти чи засоби доказування, які мають значення для справи і заперечення проти доказів, коли суд першої інстанції необгрунтовано відмовив у їх прийнятті або коли неможливість їх подання раніше зумовлена поважними причинами; перелік з використаних судом першої інстанції доказів, що підлягають дослідженню в суді апеляційної інстанції;
6) прохання особи, яка подає скаргу, чи клопотання прокурора;
7) перелік письмових матеріалів, що додаються до скарги, апеляційного подання прокурора.
Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником
Повна інформація про роботу

контрольна робота "Контрольна робота з цивільного процесу" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 24.10.2010 в 13:46. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1095 та скачано 41 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...