Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Гроші та кредит

Сучасний стан валютного ринку УкраїниЗміст

Вступ
1. Загальні відомості про валютний ринок: сутність, об’єкт, суб'єкт, функції, структура.
2. Передумови та періоди становлення валютного ринку України.
3. Сучасний стан валютного ринку в умовах кризи.
Висновки
Використана література

Вступ

Новітні процеси, що відбуваються у світовому господарстві, особливо виразно знаходять своє відображення у фінансовому секторі економічних відносин. Різноманітні сегменти фінансових ринків дедалі більше інтегруються внаслідок використання інноваційних підходів до прийняття рішень із питань фінансового управління. У світі посилився рух міжнародних капіталів, багато країн усувають національні фінансові та торговельні обмеження, надають можливість фінансовим структурам, ринкам та інструментам впливати на їхню економіку.
Я вважаю, що тема про сучасний стан валютного ринку України є надзвичайно актуальною, бо саме зараз валютні ринки стали найдинамічнішим сектором міжнародних економічних відносин, і за обсягами оборотів, кількістю операцій та колом учасників на сьогоднішній день не мають аналогів у світі.
На мою думку, в час економічної нестабільності, особливо важливо дослідити стан вітчизняного валютного ринку під впливом світової фінансової кризи, проаналізувати всі помилки що були допущені як комерційними так і Національним банком України, зробити все можливе, щоб більше їх не допустити, розробити конкретні заходи державних регуляторів щодо подолання наслідків кризи. Саме тому для написання реферату я вибрала цю тему.

Висновки

Отже, на закінчення, я хочу наголосити на тому, що у валютну систему нашої країни необхідні зміни. Основу грошово-кредитної політики має становити плаваючий, ринковий курс гривні щодо долара і євро. Причому курс треба визначити на роздрібному та оптовому ринках. Хорошим інструментом оптового ринку є система бірж (а не аукціонів) з обов’язковою участю як банків, так і великих господарських суб’єктів (столичних та регіональних). У цьому разі НБУ повинен прагнути утримати зовнішні резерви країни на рівні 5-6-місячного імпорту: коштами поза цими межами може вільно оперувати держава на валютному ринку. При цьому завдання НБУ полягало б у стабілізації не курсу гривні, а його динаміки. Курс гривні міг би плавно знизитися до певної точки рівноваги експорту та імпорту.
Кредитна політика НБУ, з урахуванням прагнення до мінімізації безробіття, має бути спрямована на стимулювання інвестицій. Не можна різко зменшити процентні ставки (зважаючи на небезпеку зростання інфляції) або ж тримати їх на високому рівні (штучне охолоджування економіки в період низької економічної активності також приховує руйнівні наслідки).
Податкову політику необхідно змінити, зменшивши рівень національного податкового тягаря. До чинної податкової системи слід застосувати гнучкий підхід. Щоб не допустити різкого спаду поточного поживання і стимулювання національного виробника, вельми доцільно було б знизити споживчі податки на внутрішні товари (ПДВ, акцизи), за які розплачується масовий споживач.
Бюджетна політика повинна тонко реагувати на виклики кризи (обмеженість коштів, висока
інфляція, зменшення валових заощаджень і накопичень). Держава має знайти кошти на фінансування стратегічних інвестицій, не допускати серйозної заборгованості соціальних виплат, заробітної плати, розшири продаж державних цінних паперів, а в разі потреби йти на збільшення розмірів внутрішнього боргу.
У період кризи неприпустимі будь-які соціально-популістські обіцянки за будь-якого значення інфляції на найближчих 6-12 місяців. Треба ясно усвідомлювати: зафіксовані на даний момент соціальні виплати і так уже під загрозою. За таких умов неминучими є відносне розширення частки і значення державних інвестицій, застосування заходів щодо збільшення валових накопичень, участь держави в інвестиційних програмах великого бізнесу та активне заохочення бізнес-ініціатив середніх та малих підприємств.
Необхідно добре продумати форми й методи фінансування будівництва з метою підготовки до Євро-2012, щоб замовлення і доходи максимально рівно розподілялися серед суб’єктів господарювання.
Таким чином, кризу можна подолати за умови кардинальних змін в економічні політиці держави.

Література

1. М.І.Савлук. Гроші та кредит: Підручник. - К.:КНЕУ, - 2006.
2. Галицький А.С. Сучасна валютна система. -К.: Вища школа, 1995.
3. В.Г. Кабанов. Сучасний стан валютного ринку України та шляхи стабілізації негативних явищ в умовах кризи // Зовнішня торгівля: право та економіка. – 2009, №4, С. 53-58
4. Morgan Stanley. Щодо перспектив валютного ринку // Фінансовий ринок України. – 2008, № 12, С. 28-29
5. Офіційний сайт Міністерства фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua/

Повна інформація про роботу

реферат "Сучасний стан валютного ринку України" з предмету "Гроші та кредит". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.03.2011 в 21:04. Автором даного матеріалу є Яна (yanulka_boginya@mail.ru). З моменту опублікування роботи її переглянуто 3133 та скачано 195 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Яна...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали