Головна » Реферати » Реферати 5 курс » Курсові роботи

Методи оцінки вартості цінних паперів, випущених підприємствомЗміст

Вступ 4
Глава 1. Загальна економіко-правова характеристика ринку
цінних паперів як елемента ринкового простору 6
1.1 Ринок цінних паперів: сутність та основні поняття 6
1.2 Ринок цінних паперів в Україні:
стан, проблеми, перспективи 10
Глава 2. Цінні папери: сутність і характеристика 14
2.1. Акції 15
2.2 Облігації 19
2.3 Векселі 21
2.4 Вартістні показники цінних паперів 22
2.4.1 Надійність цінних паперів 22
2.4.2 Визначеність 24
2.4.3 Тривалість життя цінних паперів 24
2.4.4 Ліквідність цінних паперів 25
2.4.5 “Внутрішня вартість” цінних паперів 26
3. Практичні методи оцінки вартості цінних бумаг підприємства 28
3.1 Оцінка вартості облігацій підприємства 29
3.2 Оцінка вартості звичайних акцій підприємства 34
3.3 Оцінка вартості привілейованих акцій 38
Загальні висновки 40
Література 42

Вступ

В Україні триває складний процес становлення і розбудови суверенної, демократичної, правової держави, інтеграції її і світову політичну і економічну системи. Та незалежність будь-якої держави передбачає не тільки політичну, а й економічну самостійність. На сучасному етапі головним фактором стабілізації та піднесення економіки України є становлення ринкових відносин.
У колишньому Радянському Союзі, у складі якого перебувала Україна, дійсно існував єдиний народногосподарський комплекс, що базувався на зв’язках і відносинах, притаманих командній економіці. Ні галузеві пропорції в промисловості та сільському господарстві, ні розміщення виробництва, ні постачання і розподіл не відповідали вимогам ринку.
Для вирівнювання ситуації застосовувались методи штучного ціноутворення, обов’язкового планування завдань і поставок, примусового кооперування. Не випадково, що демонтаж планових та адміністративних механізмів призвів до розриву багатьох колишніх зв’язків і відносин.
Процеси ринкових реформ у суверенній Україні проходять дуже непросто. Особливо це відчутно і такій галузі ринкових відносин, як операції з цінними паперами. Якщо, наприклад, банківська справа не зникла разом з непом, хоч і перестала бути справою комерційною, то з ринком цінних паперів пов’язано лише те, що з 1929 року по 1957 рік випускались позики “за підпискою”, за якими держава повністю так і не розрахувалась з народом, та що в 20-ті роки почався випуск позик, що вільно оберталися, з їх недосконалою лотерейною системою виплати 3-відсоткового доходу, за який один виграє 10 тисяч карбованців, а інший тримає облігації роками і не одержує на свої інвестиції ні карбованця. Інших можливостей розпорядитися особистими збереженнями не було.
Сьогодні в Україні триває активний процес розвитку ринку цінних паперів, формування його інфраструктури. Успішне досягнення цієї мети безпосередньо залежить від створення необхідної правової та економічної бази у сфері цінних паперів.
У процесі написання цієї роботи була вивчена і проаналізована загальна економіко-правова характеристика ринку цінних паперів на Україні та особливості випуску цінних паперів вітчизняними підприємствами.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Методи оцінки вартості цінних паперів, випущених підприємством" з предмету "Курсові роботи". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 21.10.2010 в 21:36. Автором даного матеріалу є Димова С.. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1082 та скачано 67 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Димова С....

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали