Головна » Реферати » Реферати 3 курс » Бухгалтерський облік

Облік в Україні в дословянський періодУривки

У дослов'янський період територію України населяли різні народи і племена. Найбільш відомою і давньою була трипільська цивілізація, яка існувала в період з 2500 до 2000 pp. до Різдва Христового (далі — Р. X.). У трипільців широкого розвитку набули гончарство, кераміка. Археологи знаходять велику кількість статуеток, табличок, як умовного (абстрактного) характеру, так і реалістичних. Призначення їх важко встановити. Є припущення, що вони могли б бути дитячими іграшками, виконувати релігійні та ритуальні функції. Можна припустити також, що реалістичні глиняні статуетки використовували для обліку майна, через форму зображення на них тварин, людей, знарядь, праці. Трипільські вироби нагадують старогрецьку (мікенську) кераміку. На жаль, таблички крито-мікенської культури не розшифровані до сьогодні. Тому стверджувати чи припускати, що крім статуеток для обліку майна трипільці застосовували глиняні таблички досить сміливо. Однак безперечно, в надрах трипільської культури, з певним рівнем цивілізації, досить розвиненими ремеслами, господарством повинен був існувати відповідний облік майна. А глина і високий рівень гончарства наштовхують на думку, що це могли бути і глиняні таблички, і статуетки, згадаймо: Вавилон — глиняні таблички, Єгипет — папірус. Облік проводили в ті часи на найбільш поширеному матеріалі, що відповідав цій меті на певній території.[2]

Хотите вызвать улыбку на лице Вашего ребенка? Самый лучший способ - подарить ему игрушку, о которой он мечтает. Но вот найти именную такую, как хочет ребенок, уже проблематично. Тем не менее, на toys.com.ua Вы быстро сможете отыскать желаемую игрушку. Умный поиск и удобная навигация Вам в помощь.
Починаючи з VIII ст. до н.е. на території Чорноморського узбережжя сучасної України почали створюватися грецькі поселення. Греки вели торгівлю з народами, що тут проживали, заснували ряд міст-колоній. Облік у грецьких колоніях був організований за тими ж принципами, що і в самій Греції.
У VII-IX століттях утворився союз племен під назвою "Руська земля", з центром у м. Київ.
Систематизація облікової літератури та інших джерел дозволили розглянути історичний розвиток України та визначити в ньому етапи виникнення облікової культури, які будуть розглянуті нижче.
Починаючи з VII ст. до Р. X., на початку залізного віку, на Чорноморському узбережжі сучасної України почали осідати греки. Торгуючи з народами, що тут проживали, а також у пошуках кращої долі, грецькі колоністи заснували кілька міст-колоній. Нам відомі Тіра в лимані Дністра, Ольвія в лимані Дніпра, Херсонес, Теодосія (Феодосія), Пантікапей (Керч). Грецькі колоністи несли із собою і свою цивілізацію: порівняно вищу від тих народів, що жили за межами міст-колоній. Закономірно, що й облік у грецьких колоніях був організований за тими ж принципами, що і в Греції. Облік вели на вибілених гіпсом дощечках, глиняних черепках, інколи на папірусі. Основною грошовою одиницею була драхма. Сто драхм становили міну, а 60 мін — талант (див. лекцію 1.3).
Серед грецьких колоній перше місце належить Ольвії. В місті була розвинена місцева промисловість, зокрема, виробництво керамічних та ювелірних виробів, зброї. Як і інші чорноморські колонії, Ольвія карбувала власну монету, провадила в значних розмірах торгівлю. Це ще раз підтверджує те, що торгівля та грошовий обіг потребували належного обліку. В колоніях-факторіях було досить розвинуте і право. Так, зокрема, за результатами розкопок у Херсонесі відомо, що на вулицях стояли стели — псефізми — урядові декрети, висічені на мармурових плитах. Серед них мармурова плита з написом: "Присяга громадян на вірність конституції своєї держави" (II—І ст. до Р. X.).

Список використаної літератури:

1. Соколов Я. В. Очерки по истории бухгалтерского учета: М.: Финансы и статистика, 1991. — 400 с.
2. Бутинець Ф.Ф. Історія бухгалтерського обліку: В 2-х частинах. Ч.І: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 "Облік і аудит"/2-е вид., доп. і перероб. - Житомир: ПП "Рута", 2001. -512 с.

Повна інформація про роботу

доповідь "Облік в Україні в дословянський період" з предмету "Бухгалтерський облік". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 06.11.2010 в 19:43. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 895 та скачано 44 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...